БЕЗЖИЧЕН МАУС

899 ден
бесплатна достава

Безжичен маус во форма на пенкало за полесно користење

Предности при користење на овој производ

Безжичен – Безжична конекција, до 10 метри ефективно растојание за работа (зависи од околината).

Ергономската форма – Деликатен дизајн, удобно се вклопува во твојата рака.

Не е потребен софтвер – Не бара софтвер за инсталација, работи како маус, но изгледа и се чувствува како пенкало.

Wireless Безжичен Маус со целосна функција и уникатен дизајн во форма на пенкало.

Џебен маус, безжичен што го држиш како пенкало со подобрена оптичка технологија, ти овозможува прецизно да работиш на која било површина.

Нема софтвер за инсталирање, само приклучи го приемникот во која било USB-порта и тој автоматски се поврзува. Вградената безжична технологија ти овозможува да пишуваш, кликнуваш и лизгаш.

Работи до 10 метри растојание, вклучува и држач за биро.

Одличен е за цртање на таблет, лаптоп или компјутер.

Технички карактеристики:

  • 2.4GHz безжична врска, до 10 m растојание од работењето
  • Прилагодлив 500/1000 DPI оптички сензор за непречена контрола на движењето
  • Заштеда на енергија: ако нема сигнал 2.4GHz, тој автоматски ќе се исклучи
  • Во форма на пенкало, особено погоден за внесување ракопис
  • Направено со тркало за вртење на страницата за време на презентацијата на PPT

 

Нарачај го вашиот веднаш со 55% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping