WIRELESS ПОЛНАЧ ЗА ТЕЛЕФОН

699 ден
бесплатна достава

Твојот мобилен телефон постојано ќе биде со максимален капацитет на батеријата благодарение на безжичното полнење

Предности при користење на овој производ

Голема моќност и брзо полнење – Полнач за брзо безжично полнење од 15 W.

Ултра-тенок, лесен и пренослив – Безжичниот полнач е специјално дизајниран, во форма на коцкаста плоча на која е поставен телефонот.

Безбеден и сигурен – Паметниот полнач не само што го чува телефонот на безбедно место, туку и го полни со технологија за безжично брзо полнење.

Лесен за користење – Не мора да ја вадиш футролата за телефонот, нашиот брз безжичен полнач може да полни директно преку заштитни футроли со дебелина до 5 мм.

Дали батеријата на твојот телефон се троши многу брзо? И мразиш да бараш полнач и да го приклучиш телефонот на него? Отсега не мора да функционира така. Се прашуваш како? Со нашиот безжичен полнач на кој само го ставаш телефонот ќе биде се полесно.

Одлично нели? Безжичниот полнач е специјално дизајниран, во форма на коцкаста плоча на која е поставен телефонот.

Мора да биде поврзан со напојувањето преку твојот полнач или преку компјутер, лаптоп, преку USB-кабел.

За да функционира безжичното полнење, потребно е телефонот да содржи модул (Qi Standard) кој ќе му го овозможи тоа.

Полнењето на телефонот без кабел е лесно, практично и брзо. Сите знаеме дека со текот на времето, каблите брзо се заплеткуваат, што го прави полнењето на твојот телефон мачна работа. А особено ако имаш телефон кој има заштитно капаче на конекторот за полнење. Мора да го вадиш тој приклучок секој пат и да го вратиш назад. Дополнително, секојдневното поврзување на телефонот со класичното полнење, доведува до оштетување на кабелот и конекторите на телефонот.

Сега со овој безжичен полнач се ќе биде полесно и побрзо!

Технички карактеристики:

  • Автоматско прилагодување на излезната моќност (5W / 7,5W / 10W / 15W)
  • Компатибилен со iPhone и Android
  • Димензии: 8.7cm x 9cm

 

Нарачајте го вашиот веднаш со 64% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping