SPARKYCARE РАЧЕН МАСАЖЕР

369 ден

15 in stock

Sparkycare е уникатен рачен масер кој овозможува целосна контрола на притисокот на телото. Со таков дизајн можеш сам да одлучиш колку тврда или мека масажа би сакал да примениш на погодената област за да можеш брзо да добиеш олеснување на болката.

Се одликува со две меки, но цврсти силиконски топчиња кои можат да помогнат во олабавување на затегнатиот мускул.

Користи го во удобноста на твојот дом или дури и во движење, не е потребна моќ, можеш да го третираш целото тело, вклучително и вратот, рамената, грбот, нозете, рацете, стапалата или било каде.

Масажерот со двоен притисок ја ублажува болката со примена на директен притисок и масирање на твоите активирачки точки на вратот, грбот и рамената.

Терапијата со масажа може да го намали заморот и да го подобри спиењето.

Масажата ја олеснува циркулацијата бидејќи притисокот создаден од техниката на масажа всушност ја движи крвта низ пренатрупаните области. Ослободувањето на истиот притисок предизвикува да тече нова крв. Ова помага да се ублажат болните мускули, се ублажува напнатоста и заморот.

Користејќи ги удобните и ергономски рачки, можеш целосно да го контролираш со што ќе постигнеш неспоредливи резултати.

Со овој масажер, можеш да си направиш енергична и длабока масажа дома, во канцеларија или додека си на пат.

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping