SOLAR SENSOR LIGHT

(8 коментари)

899 ден
бесплатна достава

Биди сигурен дека ти и твоето семејство сте безбедни!

Предности при користење на овој производ

Еколошки – Се полни со соларен панел кој се наоѓа на самата светилка.

Брза и лесна монтажа – Доаѓа со далечински управувач преку кој ги контролираш и менуваш режимите на работа, како и завртки и клипови неопходни за инсталација.

Целосно водоотпорен – Нема потреба да се грижиш за временските услови, овој рефлектор е совршен за надворешна употреба.

Solar Sensor Light 2-во-1 соларна светилка и лажна безбедносна камера идеална за да го заштитиш твојот дом, имот, тревник, гаража или било каде и да посакаш.

Се полни со соларен панел кој се наоѓа на самата светилка.

Вградената батерија на полнење се полни преку соларен панел (кога е изложена на сончева светлина). Водоотпорна IP67, погодна за секакви временски услови во текот на целата година.

Сензорот за движење светнува само кога има движење, кога нема движење, рефлекторот нема да светне. Може да се прилагоди и да работи постојано кога е темно.

ПРВ РЕЖИМ – ако има движење во круг од 5 метри, светлото се активира, кога нема движење се исклучува.

ВТОР РЕЖИМ – пригушено светло, ако има движење, се активира целосниот интензитет на светилката, кога движењето ќе престане, се враќа на намалена светлина (затемна).

ТРЕТ РЕЖИМ – Светилката свети со целосна моќност.

 

Технички карактеристики:

  • Соларен панел: 5V 2W
  • Батерија: Li-Ion 3,7 V 2600 mAh
  • Агол на движење: 360 степени
  • Материјал: ABS пластика
  • Димензии: (приближно) 10 x 9 x 19 cm

 

Нарачајте го вашиот веднаш со 59% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

Image #1 from Александар Иванов
1
Александар Иванов
Александар Иванов
5/5

Кога нешто се приближува ноќта, рефлекторот автоматски се оклучува и не известува. Користиме го веќе 3 недели и можам да кажам дека функционира перфектно. Јас знам дека не е вистинска камера но другите не можат да препознаат и тоа е многу голем плус. Препорачувам

11 months ago
Image #1 from Сања
1
Сања
Сања
5/5

Работи како што е опишано. Лесна монтажа и добар сензор за движење. Му ставив и една лажна жица за да изледа на ептен реална камера. Ефтино решение за мирна глава

11 months ago
Image #1 from Васе Попов
1
Васе Попов
Васе Попов
5/5

Го монтирав на крајот од ивицата на кровот на мојата гаража, прелесно монтирање. Сензорот за движење функционира како што треба

11 months ago
Image #1 from Ивана Рускова
1
Ивана Рускова
Ивана Рускова
4/5

Тоа е тоа што ми требаше, работи без струја, одличен сензор и светло и прегледно светло за навечер. Ефикасен и едноставен

11 months ago
Image #1 from Мирослав
1
Мирослав
Мирослав
4/5

Совршена мамка за права камера

12 months ago
Image #1 from Нада Миткова
1
Нада Миткова
Нада Миткова
5/5

Го купив бидејќи често ни ја крадеа резервната гума на приколицата. Веќе тој проблем го немаме

1 year ago
Image #1 from Никола
1
Никола
Никола
5/5

Јако светло, се полни брзо соларно.

1 year ago
Image #1 from Марјана
1
Марјана
Марјана
5/5

Одлични, порачав уште 2

1 year ago

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping