SMART BLUETOOTH ТРАНСМИТЕР

(5 коментари)

590 ден

Уживај во омилената музика и долги телефонски разговри без користење на рацете!
Нека возењето со автомобил стане вистинско задоволство!

Повеќе начини за поврзување – Покрај Bluetooth конекција, телефонот можеш да го поврзиш преку USB или SD картичка, изборот е твој!

Полнење на телефонот – Веќе нема да ти биде празна батеријата на телефонот, бидејќи можноста за USB конекција ти овозможува да го полниш телефонот додека слушаш музика.

Олесни ги телефонските повици – Држењето на телефонот додека возиш може да биде многу опасно и непрактично. Води го секој разговор течно со предавателот за полесно и побезбедно возење.

За секој автомобил – Не постои специфичен калап за трансмитер, тој се вклопува во секој автомобил без разлика на брендот и возраста.

Елегантен дизајн – Покрај попријатна атмосфера во автомобилот, трансмитерот ти дава одличен квалитет и модерен изглед на автомобилот.

Често пати ти се случува додека си во автомобил да сакаш да ја слушнеш омилената песна што ја нема на радио или play листа додека патуваш? Сега конечно ќе можеш да уживаш во твоите омилени мелодии и долги телефонски разговори во секој момент од возењето!

Тргнуваш на долг пат? Не заборавај да го земеш овој smart bluetooth трансмитер со себе!

Идеален е за долги патувања и има повеќе опции за поврзување. Освен со блутут, телефонот можеш да го поврзиш и преку USB или SD картичка, а батеријата на телефонот секогаш ќе биде полна!

Тенок и елегантен дизајн кој лесно се вклопува во внатрешноста на твојот автомобил.

Вграден микрофон кој ќе ти овозможи да одговориш на Bluetooth повици без користење на раце за поголема безбедност.

MP3 плеер кој ти овозможува да ги слушаш омилените песни директно од micro SD картичка .

Мобилниот телефон се поврзува автоматски кога уредот е вклучен.

Трансмитерот ти овозможува да слушаш каква било музика додека возиш. Атмосферата во твојот автомобил нека биде секогаш пријатна.

Олесни си го секојдневието и уживај во малите задоволства!

 

Технички карактеристики:

  • FM трансминтер
  • Дигитален дисплеј
  • Аудио влез
  • Микрофон
  • TF слот за мемориска картичка
  • USB влез 5V 2.5mA
  • Bluetooth конекција
  • Контроли за менување канали, гласност, одговарање на повици

 

Нарачајте го вашиот веднаш со 68% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

Image #1 from Мартин Поп-Стојанов
1
Мартин Поп-Стојанов
Мартин Поп-Стојанов
5/5

Одличен.
Можеш да се поврзиш преку блутут, да правиш муабет и да слушаш од автомобилот, подржува мемори картица и плус може да го полни телефонот.

7 months ago
Image #1 from Јован Митев
1
Јован Митев
Јован Митев
5/5

Ја врши работата, плус ми се допаѓа што можам да го полнам и телефонот, благодарам!

7 months ago
Image #1 from Dino Mentinov
1
Dino Mentinov
Dino Mentinov
5/5

Ова е единствен блутут трансмитер што го имам сретнато и да може да се мене фреквенцијата, баш тоа што ми требаше за мојот автомобил, бидејќи моето радио не ја фаќа 87.5 фреквенцијата

7 months ago
Image #1 from Ивана Стојановска
1
Ивана Стојановска
Ивана Стојановска
5/5

Блутут трансмитер и полнач во едно, препорачувам!

7 months ago
Image #1 from Vanja
1
Vanja
Vanja
5/5
8 months ago

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping