SMART ANDROID TV BOX 64GB

3.690 ден
бесплатна достава

Одличен Smart TV Box со 4GB работна меморија и дури 64GB меморија за складирање податоци

Предности при користење на овој производ

Smart TV – Го претвара било кој телевизор во Smart TV со подобрени технички можности и мноштво опции.

Користење апликации – YouTube, Facebook, Skype, Office docs, преглед на вести, филмови преку USB или online, гледање ТВ програми преку различни апликации (mobdro, orion TV. . . ), пуштање видеа и музика директно од твојот мобилен или лаптоп преку AirPlay, AirScreen или Miracast функциите.

Брз и лесен за употреба – Одлични карактеристики и привлечен дизајн со светлосни ефекти на куќиштето (LED RGB детали) кои можат да се подесуваат и контролираат.

 

Одличен Smart TV Box со 4GB работна меморија и дури 64GB меморија за складирање податоци.

Брз и лесен за употреба, одлични карактеристики и привлечен дизајн со светлосни ефекти на куќиштето (LED RGB детали) кои можат да се подесуваат и контролираат.

Го претвора било кој телевизор во Smart TV со подобрени технички можности и мноштво опции.

Smart TV Box работи како мобилен или таблет, само на поголем екран, сите можности и апликации се со функција како на мобилен со оперативен систем Android.

Користење апликации како YouTube, Facebook, Skype, Office docs, преглед на вести, филмови преку USB или online, гледање ТВ програми преку различни апликации (mobdro, orion TV. . . ), пуштање видеа и музика директно од твојот мобилен или лаптоп преку AirPlay, AirScreen или Miracast функциите. Може да се инсталираат IP TV канали.

2 USB влезови на кои може да поврзиш тастатура или глувче.

Слот за micro SD картичка, HDMI влез, влез за слушалки 3,5mm и конектор за LAN кабел.

Поврзување на интернет преку WiFi сигнал или LAN кабел.

Инсталирање на апликациите кои ти се потребни преку Play Store.

Во комплетот добиваш Smart TV Box Q plus, адаптер за напојување, далечински управувач, HDMI кабел.

 

Технички карактеристики:

 • Оперативен систем: Android 9.0 Pie
 • Поддржува: 4K или 6K резолуција
 • 2 USB влезови
 • Слот за microSD картичка, HDMI влез, влез за слушалки 3,5mm и конектор за LAN кабел
 • Процесор: Allwinner H6 Quad Core ARM Cortex A53
 • GPU:  Mali-T720MPx2 / Flash Rom 64 GB/ SD Ram 4 GB
 • Напојување:  DC 5V/2A
 • Резолуција: H.265, 6K, HDR, USB3.0, HD2.0; H.264 AVC HP, 4Kx2K
 • IPTV: да
 • Bluetooth: не

 

Пакетот вклучува:

 • 1 x ТВ-кутија
 • 1 x Далечински управувач (батеријата не е вклучена)
 • 1 x Адаптер
 • 1 x HDMI кабел

 

Нарачајтe го вашиот веднаш со 36% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping