RING LIGHT ПРОФЕСИОНАЛНО СВЕТЛО

1.299 ден
бесплатна достава

Појасна и поквалитетна слика под кој било агол!

Предности при користење на овој производ

Три прилагодливи бои – Професионланото кружно светло може да проектира светлина во три различни бои – светло бела, топло бела и жолтеникава.

10 интензитети на светлина – Можеш исто така да го прилагодиш проектираниот интензитет на светлина на светилката – има дури 10 нивоа на интензитет.

Широка употреба – Може да се користи за сликање, интервјуа, фотографии од храна и производи, мода, шминка, снимки одблиску, преноси во живо, снимање итн.

Сакаш да направиш фантастично селфи со професионален изглед, но мислиш дека ти треба скапа, луксузна опрема?

Без разлика дали си по мода, шминка, фотографија или креираш содржини како хоби, ти си на вистинското место!

Кружно LED осветлување е задолжителна алатка која ќе го доведе квалитетот на твоите објави на завидно ниво.

Професионалното LED осветлување ти овозможува да ја прилагодиш температурата на бојата и осветленоста, што значи дека ќе можеш да приспособиш колку топло или ладно ќе изгледа сликата.

Она што го прави ова осветлување посебно е тоа што создава униформа дифузна светлина што ќе го нагласи она што го снимаш.

Всушност, како единствен извор на осветлување, тој ќе создаде многу интересен ореол од сенки околу тебе или околу објектот, што го прави совршен за нагласување на деталите и што ќе придонесе твојата содржина да се издвојува од остатокот!

Не мора да разбираш фотографирање и опрема за осветлување за да го користиш ова професионално светло.

Исклучително лесно се поставува, зафаќа многу малку простор и лесно се носи – затоа е многу популарен меѓу креаторите и инфлуенсерите на социјалните мрежи!

Во пакетот добиваш се што ти треба за успешна, брза инсталација – LED светилка, прилагодлив статив, USB кабел, држач за телефон и додаток кој овозможува ротација под секој агол.

 

Технички карактеристики:

  • Големина: 12”
  • Висина на сталка: 180cm
  • Три прилагодливи бои
  • Десет прилагодливи нивоа на светлина

 

Пакетот вклучува:

  • LED кружно светло
  • USB кабел
  • Држач за телефон
  • Прилагодлив припод
  • Додаток кој овозможува ротација под кој било агол

 

Нарачајте го вашиот веднаш со 56% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

Ring Light Светло – совршена опрема за фотографирање. и шминкање.

бесплатна достава
No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping