LED RGB ПОЗАДИНСКО ОСВЕТЛУВАЊЕ ЗА ТЕЛЕВИЗОР СО USB ПРИКЛУЧОК

690 ден
бесплатна достава

Направи роматнична атмосфера во твојот дом со позадинско осветлување за телевизор

Предности при користење на овој производ

Додатно осветлување – Користи ги овие светилки како дополнителен извор на светлина покрај вообичаеното светло или остави ги да светат во темнина додека го гледаш омилениот филм или серија.

Прилагоди ја јачината на светлото – Ако сакаш дискретна светлина, намали го интензитетот, а ако сакаш да ти биде единствениот извор на светлина, можеш да го зголемиш до максимум.

Прилагоди ја бојата на светилките – Промени ја бојата на светлината со еден клик или остави ги црвените, зелените и сините нијанси наизменично.

Далечински управувач – Прилагоди ја бојата, интензитетот, синхронизацијата и другите функции со далечинскиот управувач.

Дали постојано бараш интересни начини за разубавување на просторот во твојот дом? Дали сакаш луксуз, но не сакаш да потрошиш малку повеќе пари? Самолепливата LED лента од 3М во боја веќе разубави илјадници домови, можеби следниот е токму твојот! Можеш да ја поставиш зад телевизорот во детската или спалната соба и ќе добиеш нова димензија на твојата соба.

Користи ги овие светилки како дополнителен декоративен извор на светлина покрај вообичаеното светло или остави ги да светат во темнина додека го гледаш омилениот филм или серија.

Ако сакаш дискретна светлина, намали го интензитетот, а ако сакаш да ти биде единствениот извор на светлина, можеш да го зголемиш до максимум.

Промени ја бојата на светлината со еден клик или остави ги црвените, зелените и сините нијанси наизменично.

Прилагоди ја бојата, интензитетот, синхронизацијата и другите функции со далечинскиот управувач.

Се што треба да направиш е да ја извадиш заштитната фолија од задната страна и да ја залепиш лентата на површината.

 

Технички карактеристики:

  • Должина: 3М
  • RGB модел (бојата се менува со далечински управувач)
  • USB приклучок
  • Обложена со заштитен слој од силикон

 

Нарачајте го вашето веднаш со 50% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping