LCD ТАБЛЕТ ЗА ЦРТАЊЕ

499 ден
бесплатна достава

Научи ги децата да цртаат и пишуваат

Предности при користење на овој производ

Запиши ги твоите итни обврски – Заборави на дебелите дневници кои само зафаќаат место во твојата чанта! Запиши ги твоите дневни состаноци на таблет и гледај го твојот распоред во секое време.

Лесно пренослив – Многу е тенок и лесен, не зафаќа премногу простор и лесно може да се смести во секој ранец или чанта, идеален за носење со себе на пат.

Лесна употреба – Кога сакаш да напишеш нешто ново, само притисни го копчето горе што автоматски го брише екранот.

Цртање и пишување без неред- Заборави на траги од молива по целата маса, ѕидови или под поради детско пишување и боење. Со ова нема неред, нема уништување на мебелот!

Креативен подарок – Доколку бараш подарок кој ќе го воодушеви твоето малечко, ова е вистинскиот подарок!

Полесно учење – Со едукативниот таблет учењето станува забавно бидејќи е одличен за правопис, математика и читање.

Сакаш корисен, но и интересен подарок за твоето малечко? Овој таблет ќе го маѓепса! Благодарение на неговиот дизајн и намена, тој ќе стане и твој омилен дневен организатор на обврски!

Заборави на дебелите дневници кои само зафаќаат место во твојата чанта! Запиши ги твоите дневни состаноци на таблет и гледај го твојот распоред во секое време.

Веќе не мора да користиш хартија за секој цртеж, потсетник или порака!

Совршен за деловни луѓе, дизајнери, инжинери, наставници, студенти итн.

Многу е тенок и лесен, не зафаќа премногу простор и лесно може да се смести во секој ранец или чанта, идеален за носење со себе на пат.

Разбуди ја креативноста и имагинацијата на твоето дете со помош на овој фантастичен Едукативен LCD Таблет за Цртање.

Заборави на траги од молива по целата маса, ѕидови или под поради детско пишување и боење. Со ова нема неред, нема уништување на мебелот!

Ако твоето дете одбива да пишува на обична хартија, ова е совршена замена и убав начин да го научиш како да пишува букви, бројки или да црта и истовремено да учи.

Технички карактеристики:

  • Доаѓа со професионално пенкало за пишување и цртање
  • Содржи копче за автоматско бришење на цртежот
  • Работи со една батерија (не е вклучена во пакетот)

 

Пакетот вклучува:

  • таблет за цртање 8.5 инчи + стилизирано пенкало

 

Нарачајте го вашиот веднаш со 40% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

Разбуди ја креативноста и имагинацијата на твоето дете со помош на овој фантастичен LCD Таблет за Цртање.

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping