FM BLUETOOTH ТРАНСМИТЕР X5 И ПОЛНАЧ ЗА ТЕЛЕФОН

590 ден

1 ТРАНСМИТЕР
590 ден
бесплатна достава
2 ТРАНСМИТЕРИ
890 ден
бесплатна достава
3 ТРАНСМИТЕРИ
1.190 ден
бесплатна достава
Уживај во омилената музика и долги телефонски разговри без користење на рацете! Нека возењето со автомобил стане вистинско задоволство!

Предности при користење на овој производ

Повеќе начини за поврзување – Покрај Bluetooth конекција, трансмитерот можеш да го поврзиш преку USB или SD картичка, изборот е твој!

Полнење на телефонот – Веќе нема да ти биде празна батеријата на телефонот, бидејќи можноста за USB конекција ти овозможува да го полниш телефонот додека слушаш музика.

Олесни ги телефонските повици – Држењето на телефонот додека возиш може да биде многу опасно и непрактично. Води го секој разговор течно со предавателот за полесно и побезбедно возење.

Пренос на информации за аудио навигација – Овозможува лесен аудио пренос на информации од твојот уред за навигација до радиото во автомобилот.

За секој автомобил – Не постои специфичен калап за трансмитер, тој се вклопува во секој автомобил без разлика на брендот и возраста.

Елегантен дизајн – Покрај попријатна атмосфера во автомобилот, трансмитерот ти дава одличен квалитет и модерен изглед на автомобилот.

Често пати ти се случува додека си во автомобил да ти се слуша одредена песна што ја нема на радио или play листа додека патуваш? Сега конечно ќе можеш да уживаш во твоите омилени мелодии и долги телефонски разговори во секој момент од возењето!

Тргнуваш на долг пат? Не заборавај да го земеш овој smart bluetooth трансмитер со себе!

Идеален е за долги патувања и има повеќе опции за поврзување. Освен со блутут, трансмитерот можеш да го поврзиш и преку USB или SD картичка, а батеријата на телефонот секогаш ќе биде полна!

Тенок и елегантен дизајн кој лесно се вклопува во внатрешноста на твојот автомобил.

Вграден микрофон кој ќе ти овозможи да одговориш на Bluetooth повици без користење на раце за поголема безбедност.

MP3 плеер кој ти овозможува да ги слушаш омилените песни директно од micro SD картичка .

Мобилниот телефон се поврзува автоматски кога уредот е вклучен.

Трансмитерот ти овозможува да слушаш каква било музика додека возиш. Атмосферата во твојот автомобил нека биде секогаш пријатна.

Олесни си го секојдневието и уживај во малите задоволства!

 

Технички карактеристики:

  • FM трансминтер
  • Дигитален дисплеј
  • Аудио влез
  • Микрофон
  • TF слот за мемориска картичка
  • USB влез 5V 2.5mA
  • Фреквенција: 20h-20khz
  • Bluetooth конекција
  • Контроли за менување канали, гласност, одговарање на повици

 

Нарачајтe го вашиот веднаш со 57% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping