6 СОЛАРНИ ШТЕДЛИВИ СВЕТИЛКИ, КОЦКА

1.390 ден
бесплатна достава

Нова декорација за твојот двор со соларни украсни штедливи светилки!

Соларно полнење – Тие се полнат во текот на денот благодарение на сончевата светлина, не бараат присуство на батерии или електрично полнење за нивната работа.

Романтична декорација – Нареди ги низ целиот двор на начин кој најмногу ти одговара и создади пријатна атмосфера во која ќе ги поминеш мирните летни вечери со семејството.

Отпорени на сите временски услови – Не мора да ги отстрануваш кога има дожд, снег или ветер, бидејќи се направени од исклучително отпорен материјал кој ја штити внатрешноста на сијалицата и им овозможува да ги „преживеат“ и оние малку посилни природни катастрофи.

Автоматски систем на работа – Притисни го копчето за вклучување / исклучување за да го вклучиш системот за осветлување. Потоа автоматски ќе се вклучува ноќе и автоматски ќе се исклучи при изгрејсонце.

Дали сакаш да го направиш твојот двор оаза на мирот каде што ќе можеш да се опуштиш по напорниот и исцрпувачки работен ден?

Овие LED соларни светилки се IP65 100% водоотпорни и отпорни на корозија. Погодни за сите временски услови.

Избери ги овие штедливи соларни светилки кои ќе го комплетираат твојот простор околу базенот, ќе ги осветлат миризливите цвеќиња и дискретно ќе ја осветлат патеката.

Тие се полнат во текот на денот благодарение на сончевата светлина, не бараат присуство на батерии или електрично полнење за нивната работа.

Модерен дизајн кој ќе го разубави твојот дом!

Потребни се само неколку минути за да ги наместиш. Автоматско вклучување навечер и исклучување наутро.

Најдобра декорација за сите настани на отворено, забави, кампување, осветлување на градина за свадба итн.

Нареди ги низ целиот двор на начин кој најмногу ти одговара и создади пријатна атмосфера во која ќе ги поминеш мирните летни вечери со семејството.

 

Технички карактеристики:

  • Големина: 6 x 6 x 29 cm
  • Материјал: пластика
  • Батерија: 600mAh
  • Водоотпорни: IP65

 

Нарачајте ги вашите веднаш со 30% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping