3D ОЧИЛА ЗА ВИРТУЕЛНА РЕАЛНОСТ

499 ден
бесплатна достава

Повторното раѓање на твоите омилени игри со 3D очила за виртуелна реалност за паметен телефон

Одлична забава и одлично искуство!

Предности при користење на овој производ

Мултифункционални – Визир-очилата служат за гледање филмови и апликации во 3D од твојот телефон, играње VR игрици, Google Earth VR, YouTube 360 видео клипови, TV канали во 3D реалност.

Лесни и едноставни за употреба – Постави го телефонот во соодветната положба, отвори некоја од посакуваните 3D апликации, игри или филмови, затвори ги 3D визир-очилата и уживај!

Лесни и без притисок – Дизајн што лесно се приспособува на твојата глава.

Виртуелни очила за играње, гледање филмови и видео клипови, дали е ова можно? Нешто ново, посебно и иновативно!

Благодарение на 3D виртуелните очила „VR BOX“ можеш да гледаш 3D филмови, како и 3D виртуелни видеа, играње VR игрици, Google Earth VR, YouTube 360 видео клипови, TV канали во 3D реалност.

Ги поддржува сите видови паметни телефони со димензии на екран 3.5-6 инчи – за паметни телефони со ротација на екран, т.е. функција на жироскоп.

Сè што ти е потребно за неверојатно 3D искуство се овие 3D виртуелни очила и мобилен телефон од 4 до 6,1 инчи. Со новата функција на YouTube, пронајди видео од VR 360 степени, кликни на иконата на режимот VR (икона VR очила) и уживај во виртуелната реалност!

Специјално за овие 3D очила се создадени стотици игри и апликации за да можеш да играш 3D игри. Игрите се симнуваат од google play store. Некои од најдобрите бесплатни апликации за VR очила VRBOX се: 3D Bowling, вистински бокс, City Racing 3D, 3D Tennis и многу други.

Лесни се за користење, доволно е да го ставиш телефонот на соодветно место и во соодветна положба, отвори некоја од посакуваните 3D апликации, игри или филмови, затвори ги 3D визир-очилата, постави ги очилата на главата, пдеси ги леќите за екранот да се изостри што е можно повеќе и уживај.

Копче за подесување на оддалеченост, длабочина до 3m/ 1000”.

Оптичко стакло: агол од 90-100 степени.

Технички карактеристики:

  • Ги поддржува сите видови паметни телефони со димензии на екран 3.5-6 инчи – за паметни телефони со ротација на екран, т.е. функција на жироскоп
  • Копче за подесување на оддалеченост, длабочина до 3m/ 1000”
  • Оптичко стакло: агол од 90-100 степени
  • Опција за корекција на фокус
  • Трака за носење на глава
  • Димензии: 10 x 5 x 12 cm
  • Тежина: 422g

 

Нарачајте ги вашите веднаш со 65% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping