3D МАГИЧНО ПЕНКАЛО ЗА ЦРТАЊЕ

1.099 ден
бесплатна достава

Дозволи твоето дете да се забавува како никогаш досега со уникатно 3D пенкало!

Предности при користење на овој производ

3D молив – Твоето дете ќе може да создаде магични 3Д форми за кои отсекогаш сонувал.

Развивање на креативноста – Разбуди го уметникот во твоето дете! Стимулирај ја неговата имагинација и креативност.

Прилагодлива брзина – Прилагоди ја брзината и интензитетот на пенкалото со леснотија и магијата може да започне.

Лесен за користење – Практичниот дизајн го прави 3D пенкалото исклучително лесно за ракување.

Изненади ја твојата сакана или сакан со малку поинаков подарок! Стимулирај ја нивната креативност и оствари ги нивните соништа со магичен 3D молив.

Магичните пенкала за обликување му дозволуваат на твоето дете да ја развива својата креативност, дизајн, планирање, градење и разбирање на просторот. Тоа им помага на децата да го подобрат просторното размислување, креативноста и уметничките вештини. Исто така помага за подобрување на фината моториката, како и нивото на концентрација и релацијата око- рака.

Овие магични 3Д пенкала ќе ти овозможат да дизајнираш креативни рамки и 3Д модели какви ќе посакаш.

Без никакви тешкотии ќе можеш да го обликуваш ликот од твојот омилен цртан филм, да направиш креативен натпис и сл.

Се што треба да направиш е да го приклучитш пенкалото за напојувањето, вметни го PLA филаментот во отворот на пенкалото откако ќе се загрее, претисни го копчето за вчитување и обликувањето на 3Д фигури може да почне.

Оваа магична алатка е одлично решение за ослободување од стресот и како алтернатива на боенките за внимателност со што ќе го пополни твоето слободно време со нешто што комплетно ќе те опушти и релаксира.

Може да го користат и возрасни и деца, а исто така времето поминато заедно сотвоето дете ќе ти ја подобри комуникацијата и врската што ја имате еден со друг.

Магичното 3Д пенкало нуди повеќе опции како опција за брзина, опција за прилагодување на температурата, опција за режим на пенкалото и сл.

Технички карактеристики:

  • Димензии: 220 x 170 x 70 mm
  • Работи со ABS пластика (материјал којшто се употребува во многу 3Д печатачи)
  • Адаптер: 100 – 240V

 

Нарачајте го вашето веднаш со 34% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping