3D МАГИЧНА ТАБЛА ЗА ЦРТАЊЕ

(4 коментари)

559 ден
бесплатна достава

Магична 3D светлечка табла за креативно цртање

Предности при користење на овој производ

8 различни шарени светлосни ефекти – Екранот на магичната табла е мазен и кристално јасeн на кој можеш да одбереш 8 различни светлосни ефекти.

3 двострани маркери – Со магичната табла добиваш 3 двострани маркери (6 бои).

Компактна и уникатна – Има компактен и уникатен дизајн, пренослива и може да се користи насекаде.

Полесно учење – Со магичната табла учењето станува забавно бидејќи е одлична за правопис, математика и читање.

Креативен начин за да ја разбудиш имагинација на детето со оваа неверојатна магична табла која им овозможува на децата да ги видат своите цртежи во 3D верзија.

Важно е твоето дете да ги развива своите таленти и координација на движењата уште од рана возраст. Затоа му е потребна табла за креативно цртање. Ја развива имагинацијата, чувството за бои и форми. Оваа играчка не е само забавна, туку и многу едукативна, бидејќи долго ќе го задржи вниманието на твоето дете.

Магичната табла е најновиот начин за цртање, скицирање, учење, играње и решавање задачи преку забавен и интересен начин.

Со магичната табла секое дете ќе научи да црта. Цртањето е многу едноставно и забавно бидејќи добиваш 30 различни шаблони, кои ти служат за скицирање на твоите омилени цртани ликови. Цртежот ја менува бојата и свети во темница – 8 различни светлосни ефекти создаваат магија од цртежите на твоите најмили.

Кога ќе нацрташ еден цртеж и сакаш да нацрташ нов, само избриши го екранот со шамиче и гледај како твоето ново ремек дело оживува. Детето ќе се гордее со себе, бидејќи цртањето ќе му биде лесно и интересно.

Тоа е добра основа да се подготви за училиште и домашна работа, бидејќи ќе научи да црта, што ќе му помогне во понатамошното образование и сликарството.

За оние малку постарите кои веќе почнале на училиште, магичната табла е одлична за вежбање задачи, учење на нови букви и аритметика. Бидејќи домашната работа магичната табла станува забавна, а не ноќна мора.

Во пакувањето добиваш 3 двострани маркери во 6 различни бои.

 

Технички карактеристики:

  • Во пакувањето добиваш 3 двострани маркери за цртање
  • Светлосни ивици кои магично го осветлуваат цртежот
  • Димензии: 26,5 x 20 x 2,5 cm
  • Работи на 3 АА батерии (не се вклучени во пакувањето)

 

Нарачајте ја вашата веднаш со 44% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

Image #1 from Zule P. Nikova
1
Zule P. Nikova
Zule P. Nikova
5/5

Deteto ni e 6 godinki i obozava da crta po cel den bidejki e mnogu lesna za koristenje i mu go drzi postojano vnimanieto. Pomaga i vo razvivanje na negovata kreativnost i motoricnost. Poracav dve i ednata ke ja dadam na poklon na negoviot bratucet, veruvam ke bide mnogu sreken :)

10 months ago
Image #1 from Мирјана Топчева
1
Мирјана Топчева
Мирјана Топчева
4/5

Забава за децата, можаат да прават различни активности со таблата и лесно се бриши екранот.

10 months ago
Image #1 from Klara Stojanova
1
Klara Stojanova
Klara Stojanova
4/5

Ja kupiv uste lani i bevme zadovolni. Ovaa godina naracuvam uste 2 za poklon.

10 months ago
Image #1 from Melita S.
1
Melita S.
Melita S.
5/5

Naracav edna za da ja vidam reakcijata na moite deca. Pogolemiot ne bese mnogu zainteresiran, no pomalata postojano crta, pisuvi, i duri uci matematika so pomosh na nea.

1 year ago

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping