3 ЛЕД СОЛАРНИ РЕФЛЕКТОРИ

695 ден
бесплатна достава

LED соларна светилка со дневен и ноќен сензор за движење

3 x лед соларни рефлектори

Предности при користење на овој производ

Лесно се монтира – Mожеш да го користиш речиси насекаде на твојот имот за да ги одвратиш натрапниците и да ги осветлиш темните области.

Интелигентен сензор за движење – Специјален сензор за движење PIR ги детектира сите движења во близина и потоа се вклучува силна светлина.

Направено од издржлив ABS – Погоден за користеже во сите временски услови. Дождот, град, снег, силниот ветер или сонцето не можат ништо да му направат.

Осветли ја надворешноста на твојот дом со овај надворешен соларен рефлектор со соларно напојување кој се активира со движење и дава безбедност на твојот дом.

Најновата генерација на соларен рефлектор кој се поставува за 5 минути, без бушење или било какви кабли.

Неверојатно цврст материјал ќе го издржи секој дожд, град, бури, дури и најсилното сонце.

Безжичниот дизајн овозможува ламбата да се инсталира насекаде со директна сончева светлина.

Лесно се инсталира и можеш да го користиш речиси насекаде на твојот имот за да ги одвратиш натрапниците и да ги осветлиш темните области

Специјален сензор за движење PIR кој детектира движење до 15 метри и автоматски свети кога некој ќе се приближи.

Погоден за користеже во сите временски услови. Дождот, град, снег, силниот ветер или сонцето не можат ништо да му направат.

 

Технички карактеристики:

  • Агол на чувствителност: 120 °
  • Батерија: 18650 литиумска батерија 2200mA
  • 30 LED диоди
  • Водоотпорен IP 65
  • Изработен од издржлив ABS

 

Во сетот добиваш:

  • 3 x лед соларни рефлектори

 

Нарачајте ги вашите веднаш со 56% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping