10 КОЛОРИТНИ СОЛАРНИ СВЕТИЛКИ

990 ден
бесплатна достава

Сет од 10 колоритни соларни украсни светилки за пријатна атмосфера во дворот
10 x Колоритни соларни светилки

Предности при користење на овој производ

Соларно полнење – Тие се полнат во текот на денот благодарение на сончевата светлина, не бараат присуство на батерии или електрично полнење за нивната работа.

Романтична декорација – Нареди ги низ целиот двор на начин кој најмногу ти одговара и создади пријатна атмосфера во која ќе ги поминеш мирните летни вечери со семејството.

Отпорени на сите временски услови – Не мора да ги отстрануваш кога има дожд, снег или ветер, бидејќи се направени од исклучително отпорен материјал кој ја штити внатрешноста на сијалицата и им овозможува да ги „преживеат“ и оние малку посилни природни катастрофи.

Автоматски систем на работа – Притисни го копчето за вклучување / исклучување за да го вклучиш системот за осветлување. Потоа автоматски ќе се вклучува ноќе и автоматски ќе се исклучи при изгрејсонце.

Дали сакаш да го направиш твојот двор оаза на мирот каде што ќе можеш да се опуштиш по напорниот и исцрпувачки работен ден? Со овие магични колоритни светилки ќе создадеш атмосфера на која сите ќе ти позавидат.

Избери ги овие градинарски соларни светилки кои ќе го комплетираат твојот простор околу базенот, ќе ги осветлат миризливите цвеќиња и дискретно ќе ја осветлат патеката.

Сè што ти треба за инсталација доаѓа во пакетот – не се потребни дополнителни алатки. Монтирај го држачот од светилката и забиј го во земја.

Откако ќе ги инсталираш светилките, твојата работа околу нив е завршена! Благодарение на автоматскиот систем на работа тој сам ќе се полни во текот на денот и ќе се вклучи кога ќе се стемни.

Притисни го копчето за вклучување / исклучување за да го вклучиш системот за осветлување. Потоа автоматски ќе се вклучува ноќе и автоматски ќе се исклучи при изгрејсонце.

Се полнат на дневна светлина, така што не се потребни полначи или менување на батериите.

Светат во 8 различни бои, боите сами се менуваат!

Не мора да ги отстрануваш кога има дожд, снег или ветер, бидејќи се направени од исклучително отпорен материјал кој ја штити внатрешноста на сијалицата и им овозможува да ги „преживеат“ и оние малку посилни природни катастрофи.

Нареди ги низ целиот двор на начин кој најмногу ти одговара и создади пријатна атмосфера во која ќе ги поминеш мирните летни вечери со семејството.

 

Технички карактеристики:

  • Висина: 30cm
  • Копче: ON/OFF

 

Нарачајте ги вашите веднаш со 44% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping