ШТИТНИК ОД СОНЦЕ ЗА ШОФЕРШАЈБНА (150cm x 70cm)

890 ден

1 ШТИТНИК
890 ден
бесплатна достава
2 ШТИТНИКА
1.490 ден
бесплатна достава
3 ШТИТНИКА
2.090 ден
бесплатна достава
Намали ја температурата во автомобилот и спречи прегревање на контролната табла!

Предности при користење на овој производ

Заштита од сончеви зраци – Ефикасно решение за заштита од сончевите зраци и се поставуваат од внатрешната страна на шофершајбната.

Терморефлективен слој – Алуминиумски тапацир кој ефикасно ги рефлектира сончевите зраци и значително ја намалува температурата во возилото за време на топлите летни денови. Исто така, ја штити внатрешноста на автомобилот и сите електронски компоненти од штетното влијание на сонцето.

Прилагодлива ширина и висина – Работи на принцип како ролетна (истегнување) така што одговара на сите широчини на шофершајбната, додека висината можеш да ја прилагодиш со отсекување на вишокот заштита со ножици.

Лесна и брза инсталација – Се лепи од двете страни со силен вакуум и потребни се само неколку секунди за склопување (и исто толку за расклопување).

Намали ја температурата во автомобилот и спречи прегревање на контролната табла! Ефикасно решение за заштита од сончевите зраци и се поставуваат од внатрешната страна на шофершајбната.

Алуминиумски тапацир кој ефикасно ги рефлектира сончевите зраци и значително ја намалува температурата во возилото за време на топлите летни денови. Исто така, ја штити внатрешноста на автомобилот и сите електронски компоненти од штетното влијание на сонцето.

Работи на принцип како ролетна (истегнување) така што одговара на сите широчини на шофершајбната, додека висината можеш да ја прилагодиш со отсекување на вишокот заштита со ножици.

Едноставно повлечи ја заштитната завеса над шофершајбната и прицврсти ја од двете страни.

Се лепи од двете страни со силен вакуум и потребни се само неколку секунди за склопување (и исто толку за расклопување).

Многу лесен за употреба, без проблеми со виткање или складирање.

Без напор се повлекува и се собира во еден профил за уреден изглед.

Технички карактеристики:

  • Материјал: платно со алуминиумска облога
  • Димензии: 150cm x 70cm

 

Нарачајте го вашиот веднаш со 50% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping