ШТЕДЛИВА СОЛАРНА ЅИДНА ЛАМБА

499 ден
бесплатна достава

Соларно надворешно светло со автоматско вклучување и исклучување

Предности при користење на овој производ

Пријатна бела светлина – Осветли го твојот дом пријатна светлина без досадни жици и кабли.

Прекрасна декорација – Твојата градина или двор ќе добијат целосно модерна и привлечна трансформација.

Штедлива – Не троши струја, ти заштедува и време и пари. Соларната светилка се полни со сончева светлина, така што не tи создава дополнителни трошоци.

Лесна за инсталирање – Потребни се само неколку минути за да се инсталира – без кабли и комплицирани алатки.

Водоотпорен дизајн – IP65 Водоотпорното ниво ја прави ламбата погодна за надворешно осветлување.

Совршено економично решение за осветлување на надворешен простор со оваа штедлива соларна надворешна ЛЕД ламба со јачина од 7w. Иделана е за во двор, неосветлени улици, хотели, бензински пумпи, ресторани, магацини, фарми и слично.

Неверојатно цврст материјал, ќе го издржи секој дожд, град, бура, па дури и најсилното сонце.

За монтажа се потребни само неколку минути, без кабли и комплицирани алатки.

 

Соларната светилка се полни со сончева светлина, така што не ти создава дополнителни трошоци. Повеќе нема да трошиш пари за купување сијалици, ниту твоето време да ги менуваш.

Светилката може да се користи во сите временски услови. Направена е да издржи висока топлина, а исто така е водоотпорна.

Автоматски се вклучува навечер и се гаси наутро.

Технички карактеристики:

  • Бела светлина
  • IP65 Водоотпорна
  • Автоматско вклучување
  • Соларно полнење
  • Димензии: 10 x 7.5 x 3 cm

 

Нарачајте ја вашата веднаш со 64% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping