ЧОКОЛАДНА ФОНТАНА

1.199 ден
бесплатна достава

Идеална за секаков вид забави.

Базенот од нерѓосувачки челик собира до 1 литар стопено млеко или темно чоколадо (високата содржина на какао најдобро функционира).

Интегрираниот грејач ја одржува совршената свиленкаста конзистентност.

Централниот дел ја пренесува чоколадата до врвот на фонтаната и го прелева по страните.

Прекрасен додаток за твојата трпезариска маса.

Импресионирај ги најблиските со оваа елегантно и стилски дизајнирана чоколадна фонтана.

Уредот се расклопува за едноставно чистење.

Начин на употреба:

Најпрво стопете чоколада (бела или црна по ваш избор), така стопена полејте ја во базенот (најдолниот дел од фонтаната), потоа вклучете ја фонтаната да работи. По неколку минути имате фонтана од чоколада која протекува како водопад.

Уживајте!

  • Собира до 1,8 kg стопено чоколадо
  • Бруто тежина: 1,0 кг
  • Макс. Дијаметар: 14.5cm
  • Макс. Висина: 21.5см
  • Материјал: нерѓосувачки челик + ABS
  • Должина на кабел: 75cm
  • AC 230V -50Hz 30W / 65W
No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping