ЦРНА МАСКА ЗА ЛИЦЕ

369 ден

44 in stock

Нов светски хит за чиста и негувана кожа!

Предности при користење на овој производ

Го чисти лицето – ги отстранува мртвите клетки и масните наслаги кои ги затнуваат порите, а со тоа доведуваат до појава на акни и црни точки.

Активен јаглен – ги отстранува мртвите клетки од кожата, интензивно го хидрира лицето додека кожата изгледа свежа и здрава.

Хранлива -апсорбира штетни токсини и шлемови, давајќи им на клетките корисни минерали и витамини потребни за да биде здрава.

Смирувачки ефект – ја смирува иритацијата на кожата и воспалителните фокуси.

Спречува појава на акни – го регулира лачењето на маснотиите од лојните жлезди и на тој начин спречува појава на акни и мозолчиња.

Доколку имаш проблематична кожа на лицето, чести воспаленија, акни, митесери, постои чудесна црна маска која ќе ти помогне засекогаш да се ослободиш од овие проблеми.

Црната маска е ефективна формула за третирање на сите типови кожа, а особено за проблематична кожа ие вистински хит на светско ниво. Таа е богата со минерали и растителни екстракти, кои создаваат уникатен пилинг ефект кој дава моќни резултати на детоксикација, пречистување и осветлување на кожата.

Брзо се суши, создавајќи цврста форма која ги апсорбира нечистотиите и темелно ги листи порите, нежно отстранувакќи ги митисерите, акните и вишокот масленост на површината на кожата.

Маската со активен јаглен е одличен третман за лицето, бидејќи ја хидрира и омекнува кожата. Ги чисти порите, ги отстранува нечистотиите и вишокот на себум и ја одржува кожата чиста без масен сјај.

Активниот црн јаглен, кој ефикасно го чисти лицето, исто така, има особено важна улога во отстранувањето на митисерите. Всушност тој помага да се отстрани вишокот на себум, дејствувајќи како магнет кој привлекува и лепи нечистотија од лицето.

Содржи 4 клучни состојки:

Активен јаглен (длабинско чистење и детоксикација)

Бетонит глина (за прочистување на порите)

Рузмарин (поддршка на нивото на колаген, заштита на кожата и намалување на брчки)

Еукалиптус (омекнување на кожата и затворање на проширени пори)

 

Технички карактеристики:

  • Количество: 82ml
No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping