УНИВЕРЗАЛЕН И ПРАКТИЧЕН ДРЖАЧ И ПОЛНАЧ ЗА ТЕЛЕФОН СО ВАКУМСКО ПРИЦВРСТУВАЊЕ

669 ден
бесплатна достава

Држач и полнач за телефон кој ти помага безбедно да го користиш телефонот додека возиш

Предности при користење на овој производ

Прилагодлив – Држачот е прилагодлив и приспособлив и одговара на сите смартфони без разлика на моделот и големината. Флексибилните рачки на држачот го прават компатибилен со повеќето мобилни телефони.

Лесен за користење – Исклучително лесно се поставува на шофершајбната или на контролната табла со вакумско прицврстување, идеално за користење навигација и зборување додека возиш.

Управувај повици без раце – Ти овозможува да ги држиш двете раце на воланот и да зборуваш истовремено. Обезбеди ја твојата и безбедноста на твоето семејство следејќи ја маршрутата и користејќи гласовни инструкции на телефонот.

Безжично полнење – Твојот мобилен телефон постојано ќе биде со максимален капацитет на батеријата благодарение на безжичното полнење.

Спречува оштетување на телефонот – Бидејќи телефонот останува во држачот без да се движи, нема да падне во автомобилот при брзо возење, и затоа нема да биде оштетен, распукан или изгребан.

Не си сигурен каде да го оставиш телефонот додека возиш, ти треба за итни повици или навигација? Овој паметен држач за телефон ти помага безбедно да го користиш телефонот додека возиш. Практичниот дизајн на клипот овозможува лесна употреба, универзален за сите телефони.

Паметниот полнач не само што го чува телефонот на безбедно место, туку и го полни со технологија за безжично брзо полнење.

Држачот е прилагодлив и приспособлив и одговара на сите смартфони без разлика на моделот и големината.

Флексибилните рачки на држачот го прават компатибилен со повеќето мобилни телефони.

Компактен и многу лесен за поставување, тој е идеален за патување како и за секојдневна употреба.

Исклучително лесно се поставува на шофершајбната или на контролната табла со вакумско прицврстување, идеално за користење навигација и зборување додека возиш.

Без разлика дали ќе ја вклучиш навигацијата или ќе разговараш со некого, имаш видео повик, телефонот ќе мирува прикачен на држачот.

Ти овозможува да ги држиш двете раце на воланот и да зборуваш истовремено. Обезбеди ја твојата и безбедноста на твоето семејство следејќи ја маршрутата и користејќи гласовни инструкции на телефонот.

Само телефоните со стандард Qi може да го користат безжичниот полнач за полнење. Провери дали твојот телефон поддржува технологија за безжично полнење Qi ако го користиш полначот.

Технички карактеристики:

  • Големина на производ: прибл. 11,8 x 11 x 3 cm
  • Влез: 9V/1,67A, 5V/2A
  • Излез: 9V/1,35A, 5V/1,5A
  • Фреквенција на полнење: 110-205KHz
  • Материјал: ABS
  • Боја: црна

 

Нарачајте го вашиот веднаш со 58% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping