УЛТРАЗВУЧЕН РАСТЕРУВАЧ НА ШТЕТНИЦИ

990 ден
бесплатна достава

Заштити го твојот имот од глодари и шетници!

Предности при користење на овој производ

Пренослив дизајн – Бидејќи растерувачот за животни е пренослив дизајн, може да се инсталира во твојот дом, градина, двор или било каде.

Не е штетен – Растерувачот емитува бранови со ниска фреквенција кои се одбивни за животните кои се приближуваат до 8 метри. Не користи отрови и електрошокови и не е опасен за другите членови на домаќинството!

Обезбедува секаков вид на површини – Без разлика дали сакаш да го поставиш во твојата градина, двор или овоштарник, соларниот распрскувач ќе се погрижи да бидеш секогаш безбеден.

Издржлив – Растерувачот е дизајниран да ти служи со години – изработен е од алуминиум и силна пластика и е 100% водоотпорен!

 

Сакаш диви животни, но кога тие го растураат ѓубрето, гризат цвеќиња и зеленчук во твојата градина или ти пречат тебе и на твоите миленици, мора да ги спречиш.

Отровите и уредите за електрошок може да бидат опасни за децата или твоите миленици, па дури и штетни за земјата.

Реши го проблемот паметно и безбедно со ултразвучен растерувач на кртови и други глодари.

Ќе ги обезбедува површините на едноставен и безбеден начин, со тоа што ќе им каже на натрапниците дека не се добредојдени!

Емитира ултразвучни бранови со висока фреквенција и на тој начин ја обезбедува површината од несаканите животни на брз, лесен и едноставен начин. Идеален е за птици, змии, глувци, зајаци, верверички, кртови, лисици, диви кучиња и мачки, како и други животни.

Водоотпорен, изработен од издржливи материјали, дизајниран да ги издржи сите годишни времиња и лесно се справува со дожд, ветер, сонце, снег и град.

Сите животни кои ќе се приближат до кругот од 8 метри ќе наидат на непријатни ултразвучни бранови со висок интензитет кои ќе ги избркаат за миг.

Технички карактеристики:

  • Големина: 15 x 11cm
  • Батерија: 3 x AA батерија (не се вклучини)
  • Фреквенција: 16-60 Khz
  • Агол на детекција: 110 степени
  • Ефективно растојание: 8 метри

 

Нарачајте го вашиот веднаш со 55% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping