СПЕЦИЈАЛНИ ГРАДИНАРСКИ РАКАВИЦИ

469 ден
бесплатна достава

Направи го уредувањето на твојата градина и цвеќиња неописливо полесно и позабавно и заштити ги ноктите!

Предности при користење на овој производ

Универзална алатка за градинарски работи – Издржливите пластични канџи ти овозможуваат брзо и лесно да ја копаш, садиш и уредуваш градината.

Издржливи и долготрајни – Ракавици од природен гумен латекс, те штитат од сечење и гребање на трње, додека канџите направени од силна ABS пластика ги штитат твоите прсти и раце.

Замена за градинарски алат – Канџите се одлична замена за мотики или рачни гребла за стругање нечистотија околу растенијата, за отстранување на ситните плевели, а ефикасни се и за површинските корени.

Работењето во градината без ракавици може да биде многу непријатна работа. Уште полошо е ако имаш ракавици кои ти го одвлекуваат вниманието и не ги штитат твоите раце.

Доколку имаш градина или тераса со цвеќиња, тогаш овие практични и удобни градинарски ракавици со 4 канџи ќе ти бидат најпотребни!

Идеални за копање цвеќиња и сеење семиња, бидејќи една ракавица има 4 издржливи пластични канџи кои го олеснуваат копањето. Покрај тоа, овие нови ракавици ги штитат твоите раце при градинарството.

Многу пријатен и пред се отпорен материјал, ти овозможува непречена работа без страв од скршени нокти и болка предизвикана од убоди и исеченици.

Ракавици од природен гумен латекс, те штитат од сечење и гребање на трње, додека канџите направени од силна ABS пластика ги штитат твоите прсти и раце.

Водоотпорниот латекс гумен слој ги одржува рацете суви за време на работата.

Канџите се одлична замена за мотики или рачни гребла за стругање нечистотија околу растенијата, за отстранување на ситните плевели, а ефикасни се и за површинските корени. Едноставно се незаменливи!

 

Технички карактеристики:

  • Материјал: природен гумен латекс
  • Величина: универзална

 

Нарачајте ги вашите веднаш со 60% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping