СПЕЦИЈАЛНА РАКАВИЦА ЗА КАПЕЊЕ МИЛЕНИЧИЊА

699 ден
бесплатна достава

Магична ракавица која од секогаш сте ја посакувале!

Предности при користење на овој производ

Детално миење и чистење – Со помош на оваа ракавица ќе можеш да допреш до коренот на влакната и на крајот темелно да го исчеткаш твоето куче.

Пријатна масажа – Твојот миленик повеќе нема да бега од тебе кога ќе дојде време за капење, ќе биде мирен и едноставно ќе ужива.

Универзална величина – Благодарение на ремените за затегнување, оваа ракавица одговара на сите, без разлика на големината на раката.

Да, знаеме дека капењето миленичиња понекогаш е исцрпувачко, но не мора да биде! Специјалната ракавица со црево за капење миленичиња е нешто поради што повеќе нема да ја мразиш оваа обврска, ниту ти, ниту твоето домашно милениче!

Ракавицата е двојно корисна. Имено, низ неа секако излегува вода, но поради силиконските топчиња што ги има е супер практична за сапунирање на кучето додека се тушира. Благодарение на нив не само што е полесно да се сапуни, туку и да се отстранат вишокот влакна кои инаку би завршиле на тепихот, а кучето има чувство на нежна масажа која ја поттикнува неговата циркулација и сјајот на косата. Одлично зар не!

Овој рачен туш можеш да го поврзиш и со градинарското црево, а можеш да го користиш и во бањата. Нема ограничувања, можеш да го капеш твоето домашно милениче каде сакаш!

Твоето милениче сега ќе ужива во капењето и нема да се плаши од тушеви и млазници. Оваа ракавица е нежна и е погодна за кучиња со долга и кратка коса. Без гребење, без влечење за коса, без непријатност!

Оваа ракавица брзо и лесно се чисти, се што треба да направиш е да ја истриеш со сапун и да ја исплакнеш со млака вода.

Адаптерот е компатибилен со стандардните отвори за црева. Нема потреба да купуваш дополнителни компоненти.

Во пакувањето со цревото и прскалката добиваш адаптери благодарение на кои ќе можеш да го поврзиш и со тушот и со градинарското црево.

Технички карактеристики:

  • Материјал: 100% силикон
  • Должина на цревото: 2,5 m

 

Нарачајте ја вашата веднаш со 58% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping