СОЛАРНО ЛЕД СВЕТЛО СО КУЌЕН БРОЈ

690 ден
бесплатна достава

2 Во 1 иновативно соларно светло со куќен број

Предности при користење на овој производ

2 Во 1 – За полесно секојдневие постигни совршено осветлување и прецизно нумерирање на куќата на економичен начин.

Јака светлина – Уживај во непреченото осветлување на твојот двор, кое е совршено избалансирано за да биде силно, а сепак пријатно за око.

Налепници за нумерирање – Со соларното светло добиваш налепници со бројки и букви кои едноставно ги лепиш на светилката и на тој начин добиваш прецизно и светло означен куќен број.

Лесна за поставување – Светилката е лесна за инсталирање, можеш да ја залепиш на вратата, капијата, ѕидовите, гаражата или каде што сакаш.

Отпорна на временски услови – Непречено функционирање на светилката е можно дури и при лоши временски услови. Не плаши се од обилни дождови, снег и ветер.

 

Практично и економично решение за твојот дом – иновативна соларна светилка со обележување на куќен број.

Светилката има вграден соларен панел кој се полни со сончева енергија во текот на денот, а ти обезбедува постојано осветлување во текот на вечерта а воедно и означување на куќниот број.

Со него добиваш и налепници за нумерирање на куќата, кои едноставно се залепуваат на светилката.

Лесно се монтира и цврсто стои без оглед на временските услови надвор. Има модерен дизајн и совршено се вклопува во секоја надворешност, притоа заштедувајќи ја твојата електрична енергија во согласност со најновите светски еколошки стандарди.

Соларното светло е иновативно и економично решение и ќе го направи твојот двор модерен и практичен!

 

Технички карактеристики:

  • Материјал: нерѓосувачки челик + ABS пластика
  • Соларен панел: 2V / 90mA
  • Димензии: 18 x 18 x 5 cm
  • Батерија: 1300 mAh

 

Во пакетот добиваш:

  • 1 x Соларно лед светло
  • 3 x Налепници 0-9 броеви
  • 1 x Налепници А-К букви

 

Нарачајте го вашето веднаш со 58% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping