СОЛАРНИ LED ФАКЕЛИ

899 ден
бесплатна достава

3 X Соларни факели со кои твојот двор ке добие сосема нов изглед!

Предности при користење на овој производ

Соларно полнење – Факелот ја апсорбира сончевата енергија преку соларниот панел и ја претвора во светлина.

Отпорен на сите временски услови – Не мора да се грижиш дали факелот ќе се оштети по изложување на надворешни фактори. Водоотпорен дизајн со IP65 ниво на заштита од влез на вода при дожд, исто така осигури се дека го изложуваш на светло во текот на денот за целосно да се наполни батеријата.

Екстремно долготраен – Добрата изработка и квалитетните материјали обезбедуваат долг животен век на производот. Светилките се со вградена Li-ion батерија (2200mAh). Може да светат околу 10 часа летен период и 6 часа во зима кога батеријата е полна целосно. Време на полнење: 4-8 часа.

Прекрасна декорација – Твојата градина или двор ќе добијат целосно модерна и привлечна трансформација.

Претвори го твојот двор или градина во целосно луксузен амбиент со поставување на овие соларни LED факели. Освен што ќе ги намалиш трошоците, ќе придонесеш и за зачувување на животната средина со користење на природен извор на енергија.

Оличен декоративен детал за во твојот двор, тераса, патека, базен, градина, клупа, ограда, исто така за настани на отворено (забави, кампување, скара).

Добрата изработка и квалитетните материјали обезбедуваат долг животен век на производот. Светилките се со вградена Li-ion батерија (2200mAh). Може да светат околу 10 часа летен период и 6 часа во зима кога батеријата е полна целосно. Време на полнење: 4-8 часа.

Не мора да се грижиш дали факелот ќе се оштети по изложување на надворешни фактори. Водоотпорен дизајн со IP65 ниво на заштита од влез на вода при дожд, исто така осигури се дека го изложуваш на светло во текот на денот за целосно да се наполни батеријата.

Твојата градина или двор сега ќе добијат целосно модерна и привлечна трансформација, а воедно ќе заштедиш и електрична енергија.

 

Технички карактеристики:

  • Димензии: висина 50cm x 7.5cm
  • Моќност: 3.5W
  • Материјал: пластика, алуминиум
  • Капацитет на батерија: 2200mAh (3.7V Li-Ion)
  • Водоотпорен дизајн со IP65 ниво

 

Во пакетот добиваш:

  • 3 x Соларни LED факели

 

Нарачајтe го вашиот сет веднаш со 59% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping