СОЛАРНА НАДВОРЕШНА ЅИДНА ЛАМБА

990 ден
бесплатна достава

Соларно надворешно светло со вграден сензор за автоматско вклучување и исклучување

Предности при користење на овој производ

Вграден сензор – Автоматски се вклучува при движење, кога нема движење се гаси.

Лесна за инсталирање – Потребни се само неколку минути за да се инсталира – без кабли и комплицирани алатки.

Штедлива – Не троши струја, ти заштедува и време и пари. Соларната светилка се полни со сончева светлина, така што не tи создава дополнителни трошоци.

IP65 Водоотпорен систем – Може да се користи во сите временски услови.

Совршено економично решение за осветлување на надворешен простор со оваа штедлива соларна надворешна ЛЕД ламба со јачина од 7w. Иделана е за во двор, неосветлени улици, хотели, бензински пумпи, ресторани, магацини, фарми и слично.

Неверојатно цврст материјал, ќе го издржи секој дожд, град, бура, па дури и најсилното сонце.

За монтажа се потребни само неколку минути, без кабли и комплицирани алатки.

Соларната светилка се полни со сончева светлина, така што не ти создава дополнителни трошоци. Повеќе нема да трошиш пари за купување сијалици, ниту твоето време да ги менуваш.

Светилката може да се користи во сите временски услови. Направена е да издржи висока топлина, а исто така е водоотпорна.

Светилката се вклучува само кога сензорот ќе открие движење, во спротивно ќе биде исклучена.

 

Технички карактеристики:

  • Големина: 46.5 x 15.5 cm
  • Спецификација на батеријата: 18650 литиумска батерија
  • Соларен панел: 5,5V 1,43W
  • Водоотпорно ниво: IP65
  • Агол на сензор PIR: 360 степени
  • Материјал: ABS+PC

 

Нарачајте ја вашата веднаш со 65% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping