СОЛАРНА ДЕКОРАТИВНА СВЕТИЛКА

490 ден
бесплатна достава

Соларни надворешни декоративни светилки со автоматско вклучување и исклучување

Предности при користење на овој производ

Пријатна бела светлина – Осветли го твојот дом пријатна светлина без досадни жици и кабли.

Прекрасна декорација – Твојата градина или двор ќе добијат целосно модерна и привлечна трансформација.

Штедлива – Не троши струја, ти заштедува и време и пари. Соларната светилка се полни со сончева светлина, така што не tи создава дополнителни трошоци.

Лесна за инсталирање – Потребни се само неколку минути за да се инсталира – без кабли и комплицирани алатки.

Водоотпорен дизајн – IP65 Водоотпорното ниво ја прави ламбата погодна за надворешно осветлување.

Совршено економично решение за осветлување на надворешен простор со оваа штедлива соларна надворешна ЛЕД ламба. Иделана е за во двор, неосветлени улици, хотели, ресторани, магацини, фарми и слично.

Неверојатно цврст материјал, ќе го издржи секој дожд, град, бура, па дури и најсилното сонце.

За монтажа се потребни само неколку минути, без кабли и комплицирани алатки.

Соларната светилка се полни со сончева светлина, така што не ти создава дополнителни трошоци. Повеќе нема да трошиш пари за купување сијалици, ниту твоето време да ги менуваш.

Твојата градина или двор сега ќе добијат целосно модерна и привлечна трансформација, а воедно ќе заштедиш и електрична енергија.

Светилката може да се користи во сите временски услови. Направена е да издржи висока топлина, а исто така е водоотпорна. Автоматски се вклучува навечер и се гаси наутро.

 

Технички карактеристики:

  • Бела светлина
  • IP55 Водоотпорна
  • Автоматско вклучување
  • Батерија 600mAh
  • Соларно полнење
  • Димензии: 10 x 11 x 6 cm

 

Нарачајте ја вашата веднаш со 59% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping