СОЛАРЕН УЛТРАЗВУЧЕН ЕФИКАСЕН РАСТЕРУВАЧ ПРОТИВ КРТОВИ И НАТРАПНИЦИ

(9 коментари)

990 ден
бесплатна достава

Clear

Твојата градина или двор сега ќе изгледаат поубави од кога било, без да се грижиш дека ќе биде уништен од натрапници!

1 + 1 ГРАТИС

Предности при користење на овој производ

Соларно полнење – Распространувачот има соларен панел на врвот што ја полни вградената батерија. Откако ќе го инсталираш, не треба да се грижиш за замена на батериите!

Не е штетен – Растерувачот емитува бранови со ниска фреквенција кои се одбивни за животните кои се приближуваат до 15 метри. Не користи отрови и електрошокови и не е опасен за другите членови на домаќинството!

Обезбедува секаков вид на површини – Без разлика дали сакаш да го поставиш во твојата градина, двор или овоштарник, соларниот распрскувач ќе се погрижи да бидеш секогаш безбеден.

Издржлив – Растерувачот е дизајниран да ти служи со години – изработен е од алуминиум и силна пластика и е 100% водоотпорен!

Сакаш диви животни, но кога тие го растураат ѓубрето, гризат цвеќиња и зеленчук во твојата градина или ти пречат тебе и на твоите миленици, мора да ги спречиш.

Отровите и уредите за електрошок може да бидат опасни за децата или твоите миленици, па дури и штетни за земјата.

Реши го проблемот паметно и безбедно со соларниот ултразвучен растерувач на кртови и други натрапници.

Ќе ја обезбедува бавчата,дворот, терасата и кровот на едноставен и безбеден начин, со тоа што ќе им каже на натрапниците дека не се добредојдени!

Растерувачот има соларен панел на врвот што ја полни вградената батерија. Откако ќе го инсталираш, не треба да се грижиш за замена на батериите!

Емитира ултразвучни бранови со висока фреквенција и на тој начин ја обезбедува површината од несаканите животни на брз, лесен и едноставен начин. Идеален е за птици, змии, глувци, зајаци, верверички, кртови, мачки, лисици како и други животни. Безбеден за домашни животни!

Водоотпорен, изработен од издржливи материјали, дизајниран да ги издржи сите годишни времиња и лесно се справува со дожд, ветер, сонце, снег и град.

Сите животни кои ќе се приближат до кругот од 15 метри ќе наидат на непријатни ултразвучни бранови со висок интензитет кои ќе ги избркаат за миг.

Технички карактеристики:

  • Зафатена површина: 25м2
  • Материјал: ABS пластика, алуминиум
  • Висина: 38.5 см

 

Пакетот вклучува:

  • 2 x соларен ултразвучен растерувач

 

Нарачајте го вашиот веднаш и добијте + 1 ГРАТИС со 56% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

Image #1 from Vlatko Paunov
1
Vlatko Paunov
Vlatko Paunov
4/5

Aparatite se sosema isti kako na slikata, super lesni se za mestenje i funkcioniraat odlicno. Dvorot mi e oklou 60m2 i imam postaveno samo dve sega za sega i ne mozam da se pozalam. Gi preporacuvam.

5 months ago
Image #1 from Stefan Popovic
1
Stefan Popovic
Stefan Popovic
5/5

Ova e edinstvenoto nesto sto funkcionirase kaj mene posle nekolku neuspesni obidi so razni sredstva i hemikalii. Sega mozam slobodno da go pustam kuceto vo dvorot bez da se grizam.

5 months ago
Image #1 from Маневски Драги
1
Маневски Драги
Маневски Драги
5/5

Ако имате проблеми со штетници, ова е најефикасното и најисплатливото решение. Не се штетни за домашни животни.

5 months ago
Image #1 from Никола Митев
1
Никола Митев
Никола Митев
5/5

Малку бев скептичен, но веќе 3 недели е мирно и навистина функционира, најмногу ми се допаѓа што не треба да се грижам за батериите бидејќи се соларни.

5 months ago
Image #1 from Миленковски Гоце
1
Миленковски Гоце
Миленковски Гоце
4/5

Aпаратите се мали и незабележливи и не го уништуваат изгледот на дворот, а од друга страна одлично функционираат и ги одбиваат кртовите...ете веќе поминаа неколку месеци и не сум забележил ниту една дупка.

5 months ago
Image #1 from Борис
1
Борис
Борис
4/5

Ова е генијално нешто што целосно ми помогна да го решам проблемот со змиите кои ги имав долго време.

5 months ago
Image #1 from Danche Stojmanovska
1
Danche Stojmanovska
Danche Stojmanovska
3/5

Jas go imam kruzniot model, kupeni mi se pred eden mesec i super si funkcioniraat, imate pofalbi 🙂

5 months ago
Image #1 from Виолета Ивановска
1
Виолета Ивановска
Виолета Ивановска
4/5

Ова е многу похуман начин да се ослободиш од штетниците а побезбедно е и за нашите деца. Го препорачувам.

6 months ago
Image #1 from Андреј Лазаров
1
Андреј Лазаров
Андреј Лазаров
4/5

Различните хемикалии ми направија поголем проблем отколку што мислев. Ова е друга приказна, од кога го користам овој растерувач, не сум забележал ни кртови ни змии. Претходно ги имаше многу.

1 year ago

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping