СОЛАРЕН УЛТРАЗВУЧЕН РАСТЕРУВАЧ

899 ден
бесплатна достава

Твојата градина или двор сега ќе изгледаат поубави од кога било, без да се грижиш дека ќе биде уништен од натрапници!

Предности при користење на овој производ

Голема покриеност – Овој уникатен уред може да покрие површина до 30 квадратни метри.

Соларно полнење – Распространувачот има соларен панел на врвот што ја полни вградената батерија. Откако ќе го инсталираш, не треба да се грижиш за замена на батериите!

Не е штетен – Растерувачот емитува бранови со ниска фреквенција кои се одбивни за животните кои се приближуваат до 15 метри. Не користи отрови и електрошокови и не е опасен за другите членови на домаќинството!

Обезбедува секаков вид на површини – Без разлика дали сакаш да го поставиш во твојата градина, двор или овоштарник, соларниот распрскувач ќе се погрижи да бидеш секогаш безбеден.

Издржлив – Растерувачот е дизајниран да ти служи со години – изработен е од алуминиум и силна пластика и е 100% водоотпорен!

Сакаш диви животни, но кога тие го растураат ѓубрето, гризат цвеќиња и зеленчук во твојата градина или ти пречат тебе и на твоите миленици, мора да ги спречиш.

Отровите и уредите за електрошок може да бидат опасни за децата или твоите миленици, па дури и штетни за земјата.

Реши го проблемот паметно и безбедно со соларниот ултразвучен растерувач на кртови и други глодари.

Ќе ги обезбедува површините на едноставен и безбеден начин, со тоа што ќе им каже на натрапниците дека не се добредојдени!

Растерувачот има соларен панел на врвот што ја полни вградената батерија, така што нема да имаш дополнителни трошоци! Откако ќе го инсталираш, не треба да се грижиш за замена на батериите!

Има држач на задната страна за лесно монтирање на ѕид или дрво за да може да го поставиш буквално насекаде.

Емитира ултразвучни бранови со висока фреквенција и на тој начин ја обезбедува површината од несаканите животни на брз, лесен и едноставен начин. Идеален е за птици, змии, глувци, зајаци, верверички, кртови, лисици, диви кучиња и мачки, како и други животни.

Водоотпорен, изработен од издржливи материјали, дизајниран да ги издржи сите годишни времиња и лесно се справува со дожд, ветер, сонце, снег и град.

Сите животни кои ќе се приближат до кругот од 15 метри ќе наидат на непријатни ултразвучни бранови со висок интензитет кои ќе ги избркаат за миг.

Технички карактеристики:

  • Вграден инфрацрвен детектор за движење
  • Отпорен на временски услови – работи и дење и ноќе
  • Се напојува со соларна енергија
  • Може да работи и на 4 AA батерии, кои не се вклучени
  • Зафатена површина: 30м2
  • Материјал: ABS пластика, алуминиум

 

Пакетот вклучува:

  • 1 x соларен ултразвучен растерувач

 

Нарачајте го вашиот веднаш со 54% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping