СОЛАРЕН УЛТРАЗВУЧЕН ЕФИКАСЕН РАСТЕРУВАЧ ПРОТИВ КРТОВИ И НАТРАПНИЦИ

990 ден

2 РАСТЕРУВАЧИ
990 ден
бесплатна достава
4 РАСТЕРУВАЧИ
1.790 ден
бесплатна достава
6 РАСТЕРУВАЧИ
2.490 ден
бесплатна достава

Твојата градина или двор сега ќе изгледаат поубави од кога било, без да се грижиш дека ќе биде уништен од натрапници!

Предности при користење на овој производ

Соларно полнење – Распространувачот има соларен панел на врвот што ја полни вградената батерија. Откако ќе го инсталираш, не треба да се грижиш за замена на батериите!

Не е штетен – Растерувачот емитува бранови со ниска фреквенција кои се одбивни за животните кои се приближуваат до 15 метри. Не користи отрови и електрошокови и не е опасен за другите членови на домаќинството!

Обезбедува секаков вид на површини – Без разлика дали сакаш да го поставиш во твојата градина, двор или овоштарник, соларниот распрскувач ќе се погрижи да бидеш секогаш безбеден.

Издржлив – Растерувачот е дизајниран да ти служи со години – изработен е од алуминиум и силна пластика и е 100% водоотпорен!

Сакаш диви животни, но кога тие го растураат ѓубрето, гризат цвеќиња и зеленчук во твојата градина или ти пречат тебе и на твоите миленици, мора да ги спречиш.

Отровите и уредите за електрошок може да бидат опасни за децата или твоите миленици, па дури и штетни за земјата.

Реши го проблемот паметно и безбедно со соларниот ултразвучен растерувач на кртови и други натрапници.

Ќе ја обезбедува бавчата,дворот, терасата и кровот на едноставен и безбеден начин, со тоа што ќе им каже на натрапниците дека не се добредојдени!

Растерувачот има соларен панел на врвот што ја полни вградената батерија. Откако ќе го инсталираш, не треба да се грижиш за замена на батериите!

Емитира ултразвучни бранови со висока фреквенција и на тој начин ја обезбедува површината од несаканите животни на брз, лесен и едноставен начин. Идеален е за птици, змии, глувци, зајаци, верверички, кртови, лисици, диви кучиња и мачки, како и други животни.

Водоотпорен, изработен од издржливи материјали, дизајниран да ги издржи сите годишни времиња и лесно се справува со дожд, ветер, сонце, снег и град.

Сите животни кои ќе се приближат до кругот од 15 метри ќе наидат на непријатни ултразвучни бранови со висок интензитет кои ќе ги избркаат за миг.

Технички карактеристики:

  • Зафатена површина: 25м2
  • Материјал: ABS пластика, алуминиум
  • Висина: 38.5 см

 

Нарачајте го вашиот веднаш и добијте 56% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping