РОТИРАЧКА И ЕФИКАСНА СКЛОПЛИВА ЛЕД СИЈАЛИЦА 60W

699 ден
бесплатна достава

80% заштеда на енергија со LED светилка во форма на вентилатор

 

Предности при користење на овој производ

Заштеда на енергија и простор – 80% заштеда на електрична енергија споредено со обична светилка, и има можност за склопување со што заштедувате простор.

Поголемо осветлување – Трокрака LED светилка обезбедува поголемо осветлување и во поширок простор.

За внатрешни и надворешни простории – Може да се користи во внатрешни и надворешни простории: магацин, канцеларија, училишта, семејни соби, студија, работно место, трпезарја, ходник итн.

Оваа трокрака преклоплива сијалица во форма на вентилатор има LED технологија со врвни диоди од вкупно 60W.

Многу јака и јасна светлина, уникатниот широкоаголен дизајн обезбедува поголемо осветлување и во поширок простор.

Одлична замена за конвенционалната флуоресцентна светлина. Над 30.000 часа живот, 80% заштеда на енергија, ќе ги намалат трошоците за електрична енергија.

Со 4 ултра светли LED панели прилагодливи од 90 °, можеш да го прилагодиш аголот на светлината за твоја погодност за фокусирање на областа на која работиш.

Лесно и практично се инсталира. Не се потребни никакви алатки, жици или професионални електричари, инсталацијата е толку едноставна како навртување на обична сијалица.

Има три агли на прилагодување, може лесно да се ротира.

Заштедува енергија и простор има можност за склопување.

Може да се користи во внатрешни и надворешни простории: магацин, канцеларија, училишта, семејни соби, студија, работно место, трпезарја, ходник итн.

Технички карактеристики:

  • Моќност: 60W
  • Грло: Е27
  • Влезен напон: AC 95-265V ; 50-60Hz
  • Работен век: 30.000 часа
  • Заштеда на енергија 80%
  • Димензии: (затворено) 23.5cm x 7cm
  • Димензии: (отворено) 32cm x 8cm

 

Нарачајте ја вашата веднаш со 53% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping