СИЛИКОНСКИ САД ЗА МРАЗ

399 ден
бесплатна достава

Направи, складирај и послужи мраз во само еден сад!

Предности при користење на овој производ

Доволно голем – Овој сад е доволен за дури 120 коцки мраз!

Мултифункционален – Може да се користи како држач за вино, сок или вода со лед.

Пренослив – Каде и да одиш, понеси го со себе, за пливање, кампување, или патување.

Овој сад е доволен за дури 120 коцки мраз! Лесно можеш да направиш забава на базен, ќе има доволно мраз за сите.

Без истурање коцки! Мислам дека на сите ни е заедничко тоа што не нервира кога ќе ни испаднат коцките мраз. Не е некој голем проблем, но само замисли да испаднат 3, 4 коцки, а во замрзнувачот имаш вкупно 10.

Со овој силиконски сад ќе собере дури 120 коцки, а со едно замрзнување ќе имаш 40 коцки мраз!

Овој сад за правење и складирање мраз е изработен од силикон што го прави исклучително практичен за користење.

Внатрешната корпа е изработена од силикон и тоа дополнително овозможува лесно вадење на мразот.

Каде и да одиш, понеси го со себе, за пливање, кампување, или патување!

Но, освен за правење коцки, овој сад може да се искористи и за ладење на лименки или шише пијалок. Во него можеш да ставиш пијалок по желба и ќе биде ладно, што ни треба токму во топлите денови.

Едноставно е, само треба да истуриш вода во садот и да ја ставиш во фрижидер. По неколку часа, твојот мраз ќе биде подготвен за употреба. Кога ќе тргнете на пат, понеси рачен фрижидер, кој ќе го одржува мразот а ти ќе имаш ладни пијалоци во секое време!

 

Технички карактеристики:

  • Димензии 15 x 13cm
  • Секоја употреба прави 40 коцки истовремено

 

Нарачајтe го вашиот веднаш со 55% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

Заштедете огромен простор во Вашиот замрзнувач и заменете ги старите табли со овој уникатен Силиконски Сад за Мраз  со кој исто така правењето мраз во домашни услови ќе ви биде многу полесно и едноставно.

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping