СИЛИКОНСКИ КАЛАПИ ЗА ВАРЕЊЕ ЈАЈЦА

499 ден
бесплатна достава

Не троши повеќе време на лупење варени јајца кога можеш да ги подготвиш и конзумираш веднаш со овој сет од 6 калапи за варење јајца

Предности при користење на овој производ

Лесни за користење – Само скрши го и истури го јајцето во калапот и стави го да се свари. Ќе заврши за само неколку минути и никогаш повеќе нема да губиш време да ја лупиш лушпата.

Нелеплива внатрешност – Специјално дизајнирани да спречат лепење. Јајцето само ќе се лизне кога ќе го отвориш.

Идеални за сите видови специјалитети – Без разлика дали сакаш варени јајца или омлет, корпата ќе ти помогне да ги реализираш твоите кулинарски идеи.

Здрави оброци – Додавај интересни зачини и зеленчук пред да ги ставиш да се варат и подготви здрав и хранлив појадок за твоите најмили, интересно декорирана закуска за твојата прослава итн.

Обожаваш варени јајца, но мразиш да ги лупиш и потоа да го чистиш нередот? Нема повеќе неред и губење време за отстранување на лушпи од јајца. Излупи ги јајцата, стави ги во калапите, затвори ги со капачињата и стави ги во топла вода.

Подготви го твоето идеално варено јајце, 4-6 минути за меко до средно варено и до 14 минути за тврдо варени, брзо загревање за заштеда на време, свежо и хранливо со подеднакво греење.

Заштеди време и забрзај ја подготовката на варените јајца. Со помош на силиконските калапи секое јајце ќе испадне совршено.

Неверојатно лесни за користење, а нелепливата внатрешност овозможува јајцето да се лизне без никакви траги. Без разлика дали си љубител на јајца или подготвуваш мезе за слава, силиконските калапи ке ги користиш за секоја пригода!

 

Технички карактеристики:

  • Материјал: силикон, палстика
  • Димензии на калапи без капак: 6,5 см х 5 см;
  • Димензии на капак: 6,5 см;

 

Сетот вклучува:

  • 6 x силиконски калап за подготовка на јајца

 

Нарачајте ги вашите веднаш со 64% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping