СИЛИКОНСКА ПОДЛОГА ЗА МЕСЕЊЕ ТЕСТО

(14 коментари)

499 ден
бесплатна достава

Помошна алатка за кујна за успешна и прецизна подготовка на пецива без да се залепи тестото

Предности при користење на овој производ

Нелеплива – Најголемата предност на оваа подлога е тоа што ќе спречи лепење на тестото. Веќе не мора да користиш големи количини брашно само за да не се залепи тестото.

Лесна за употреба – лесно се чисти и не се лизга од површината.

Отпорна на топлина – Можеш да го користиш наместо хартија за печење, или да ставиш врело тенџере, бидејќи е отпорна на високи температури, што значително ја проширува намената на оваа подлога.

Без неред – Заборави на купот брашно и целата неред што се прави при месење.

Компактна – Нема да зазема многу простор, бидејќи основата се преклопува и може да се вклопи во секој агол од кујната.

Незаменлив додаток – Оваа база ќе стане задолжителен асистент при секое твое готвење.

Дали уживаш да правиш меки кифлици, штрудли, тесто за пица, гевреци или кроасани? Благодарение на оваа силиконска нелеплива подлога, со задоволство ќе ги подготвиш овие колачи и ќе му се восхитуваш на крајниот резултат.

Заборави на нередот и огромните количини брашно што ги користиш за да не се залепи тестото.

Силиконската основа ќе ја направи секоја подготовка на твоето јадење полесна и попрактична.

Тестото никогаш повеќе нема да се залепи, а со нацртаната мерна скала ќе можеш да поделиш се што ти треба на еднакви делови.

Основата е отпорна на високи температури и нема да се оштети ако ставиш врело тенџере или ако ја користиш наместо хартија за печење во рерната.

Секоја модерна домаќинка ќе ужива во сите поволности што ги нуди оваа силиконска подлога.

Полесно за користење и грижа за хигиенските услови при подготовка на храната.

Оваа подлога нека ти биде незаменлив асистент во правењето разни пецива.

Технички карактеристики:

  • Димезнии: 50 x 40 cm
  • Материјал: силикон

 

Нарачајтe ја вашата веднаш со 43% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

Image #1 from Olivera Maksimovska
1
Olivera Maksimovska
Olivera Maksimovska
4/5

Od ednata strana ima merna lenta a od drugata podlogata lesno se lepi i fiksira na povrsinata i ne se lizga, mi se dopaga.

10 months ago
Sadra Dimitrieva
Sadra Dimitrieva
5/5

Meka e i lesno se sobira ne zafaka prstor, mi stoi vo fiokata kaj priborot i ja koristam skoro sekoj den.

10 months ago
Image #1 from Ana - Marija
1
Ana - Marija
Ana - Marija
5/5

Spremni sme za podgotovka na kolaci, blagodaram za kvalitetniot proizvod.

10 months ago
Image #1 from Јасмина Стојчева
1
Јасмина Стојчева
Јасмина Стојчева
5/5

Odlicno

10 months ago
Vera Stojanovska
Vera Stojanovska
4/5

Ja dobiv podlogata, odlicna e pozdrav.

10 months ago
Image #1 from Васко Марковски
1
Васко Марковски
Васко Марковски
5/5

Ја купив за сопругата и задоволна е, благодариме.

11 months ago
Image #1 from Весна Петровска
1
Весна Петровска
Весна Петровска
5/5

Еве една слика пред подготовка на колачињата, можам да кажам дека подлогата е одлична, многу полесно и побрзо се подготвува тестото бидејќи не се лепи

11 months ago
Image #1 from Vesna Spasova
1
Vesna Spasova
Vesna Spasova
5/5

Mi ja olesnuva rabotata vo kujna, ja koristam totalno za se no za podgotovka na kiflici e odlicna navistina, blagodaram za brzata isporaka i lubeznosta pozdrav.

11 months ago
Ilieva Vaska
Ilieva Vaska
4/5

Ja koristam za pecenje vo rerna, izdrzuva na visoka temperatura i ne se ostetuva

11 months ago
Biljana.Bibi Stojkova
Biljana.Bibi Stojkova
5/5

Podlogata e super ista kako na slikite, od ednata strana ima merna lenta za polesno podgotovka, blagodaram

12 months ago
Виолета
Виолета
5/5

Презадоволна сум од подлогата, ставам многу малце брашно и не се лепи тестото, ја обожавам и ја користам секојдневно.

12 months ago
Image #1 from Mare Gjorgjieva
1
Mare Gjorgjieva
Mare Gjorgjieva
5/5

Podlogata e odlicna navistina lesno se podgotvuvaat mekicite i ne se lepi testoto

12 months ago

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping