СЕТ 6 СИЛИКОНСКИ КАЛАПИ ЗА ЈАЈЦА

499 ден
бесплатна достава

Готви со задоволство и уживај во поздрава и повкусна храна подготвена без многу труд!

Предности при користење на овој производ

Готвење со задоволство – Уживај во подготовката на храната знаејќи дека лесно можеш да подготвиш се што сакаш со овој силиконски сет!

Здрави оброци – Додавај интересни зачини и зеленчук пред да ги ставиш да се варат и подготви здрав и хранлив појадок за твоите најмили, интересно декорирана закуска за твојата прослава итн.

Практичен дизајн – Со сад во облик на јајце, варените јајца ќе имаат интересна форма и дури ќе можеш да ги украсиш пред да ги послужиш!

Издржлив материјал – Користи ги овие калапи за јајца онолку пати колку што сакаш бидејќи издржливиот силикон нема да те изневери!

Обожаваш варени јајца, но мразиш да ги лупиш и потоа да го чистиш нередот? Варените јајца не секогаш излегуваат совршени? Подготви ги со помош на овој силиконски сет и ќе видиш колку брзо и лесно може да се подготви храната. Уживај во домашна храна која е здрава и вкусна!

Нема повеќе неред и губење време за отстранување на лушпи од јајца. Излупи ги јајцата, стави ги во калапите, затвори ги со капачињата и стави ги во топла вода.

Подготви го твоето идеално варено јајце, 4-6 минути за меко до средно варено и до 14 минути за тврдо варени, брзо загревање за заштеда на време, свежо и хранливо со подеднакво греење.

Заштеди време и забрзај ја подготовката на варените јајца. Со помош на силиконските калапи секое јајце ќе испадне совршено.

Додавај интересни зачини и зеленчук пред да ги ставиш да се варат и подготви здрав и хранлив појадок за твоите најмили, интересно декорирана закуска за твојата прослава итн.

Неверојатно лесни за користење, а нелепливата внатрешност овозможува јајцето да се лизне без никакви траги. Без разлика дали си љубител на јајца или подготвуваш мезе за слава, силиконските калапи ке ги користиш за секоја пригода!

 

Технички карактеристики:

  • Материјал: силикон, палстика
  • Димензии на калапи без капак: 6,5 см х 5 см;
  • Димензии на капак: 6,5 см;

 

Сетот вклучува:

  • 6 x силиконски калап за подготовка на јајца

 

Нарачајте ги вашите веднаш со 64% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping