СЕТ ОД 6 СИЛИКОНСКИ ПОКЛОПЦИ

390 ден
бесплатна достава

Овие силиконски капаци ќе ја одржуваат твојата храна свежа, ќе те спречат непотребно да ја фрлаш храната а со тоа ќе заштедиш и многу пари!

Комплет од шест растегливи силиконски капаци со различни големини

Предности при користење на овој производ

Квалитетен материјал – Силиконот од кој се направени е издржлив и нетоксичен – не добива мирис на храна и ќе ја задржи истата форма и по долга употреба.

6 различни големини – Тие се многу компатибилни и можеш да ги користиш на садови со различни форми и големини.

Практични – Можеш да ги користиш во замрзнувач, фрижидер и микробранова печка. Лесни се за одржување – може да се мијат дури и во машина за садови.

Подолг рок на траење – Со користење на овие капаци, ќе ја намалиш можноста за брзо расипување на производот, а со тоа и количината на храна што ја фрлаш.

Еколошки – Ја елиминираат потребата од купување на разни фолии кои ја загадуваат околината.

Уживај во храната со свежина како првиот ден! Веќе не треба да размислуваш дали храната ќе ти се расипе, само остави ја и ќе ти биде спремна кога и да посакаш.

Капаците се безбедни за употреба на овошје или зеленчук, како и пластичните, стаклените и металните садови и гарантираме дека на никаков начин нема да го променат вкусот и мирисот на храната.

Покриените чинии може да се наредат еден врз друг во фрижидер и да ти заштедат простор, а долготрајниот дизајн е она што ги прави добар избор за нашата околина.

Силиконските капаци создаваат вакум кој спречува испарување на водата од храната и ја одржува свежа како во оригиналното пакување.

За разлика од стандардните капаци, силиконските капаци се непропустливи. Можеш да земеш храна со себе или да ја оставиш во близина на деца без страв дека ќе се истури, а силниот вакум ќе спречи мирисот на храната да се меша во фрижидерот.

Тие се многу компатибилни и можеш да ги користите на садови со различни форми и големини.

Отпорни се на сите температури, слободно можетш да ги користиш во фрижидер, микробранова печка или едноставно да ги измиеш во машина за садови.

Повеќе нема да мораш да купуваш скапи пластични фолии на секои неколку дена.

Овој сет од 6 силиконски капаци ќе ја одржуваат твојата храна секогаш свежа, ќе те спречат непотребно да ја фрлаш храната и со тоа ќе заштедиш многу пари.

Капаците доаѓаат во шест различни големини и се растегливи. Лесно ќе се прилагодат на речиси секоја форма и големина на садови.

Технички карактеристики:

  • Материјал: силикон
  • Издржливост: до 230 степени

Еден сет содржи 6 капаци со различни големини:

  • 7 см (се протега околу 8 см)
  • 10 cm (се протега околу 12,5 cm)
  • 12 см (се протега околу 16 см)
  • 15 см (се протега околу 21 см)
  • 17 см (се протега околу 21 см)
  • 20 cm (се протега околу 26,5 cm)

 

Нарачајте го вашиот сет веднаш со 55% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping