СЕТ ЗА РАЗЛАДУВАЊЕ СО ВОДЕНА МАГЛА 15М

899 ден
бесплатна достава

Уживај во природа дури и во најжешките летни денови

Предности при користење на овој производ

Лесна инсталација – Сè што е потребно за користење на системот за ладење со водена магла е приклучок или дворна славина со притисок од 2,5 – 4 бари.

Одличен разладувач во жешките денови – Сетот дава неверојатно чувство на свежина и субјективно чувство на намалување на температурата. Колку е поголема надворешната температура, толку е подобар ефектот на системот.

Ја потиснува прашината и го решава проблемот со инсектите – Покрај топлината, системот за прскање ги елиминира проблемите со инсектите и ја потиснува прашината. Комарците често знаат да ни го расипат уживањето во текот на вечерта. Со водена магла ова повеќе не е проблем!

Економичен -Потрошувачка на вода околу 2 литри на час по распрскувач.

Летните бавчи и тераси се омиленото место за седење во пролет и лето. Тоа се места каде се дружиме со пријателите и уживаме во убавото време.

Колку е убаво летото толку може да биде и многу топло и загушливо на тераса или во двор. Не е доволно само да се скриеме од сонцето под сенка, потребно е и нешто да не разлади.

Овој сет за водена магла е генијална работа кога надвор температурите се високи, а сепак не сакаш да се затвориш во куќата. Ќе ти овозможи да се разладиш на многу попријатен и природен начин, а во исто време да уживаш во твојот двор без разлика на надворешната температура.

Прскалките се дизајнирани така да произведуваат пријатна водена магла која брзо испаува а воедно и разладува на многу кратки периоди.

Сетот дава неверојатно чувство на свежина и субјективно чувство на намалување на температурата. Колку е поголема надворешната температура, толку е подобар ефектот на системот.

Покрај топлината, системот за прскање ги елиминира проблемите со инсектите и ја потиснува прашината. Комарците често знаат да ни го расипат уживањето во текот на вечерта. Со водена магла ова повеќе не е проблем!

Одличен разладувач во жешките денови за градините на твојот ресторан, кафе, хотел, базен, плажа, двор – прилагодлив на сите типови отворени простории и полуотворени простори! Прилагодлив за сите, чадори, тенди, мобилни и фиксни структури. Сетот е со 15 дизни и со должина од 15 метри.

 

Технички карактеристики:

  • Должина: 15М
  • Стандарден конектор за црево

 

Нарачајте го вашиот веднаш со 47% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping