САМОЛЕПЛИВА ЛЕД ТРАКА

699 ден
бесплатна достава

Направи роматнична атмосфера во твојот дом

Предности при користење на овој производ

Додатно осветлување – Користи ги овие светилки како дополнителен извор на светлина покрај вообичаеното светло или остави ги да светат во темнина додека го гледаш омилениот филм или серија.

Прилагоди ја јачината на светлото – Ако сакаш дискретна светлина, намали го интензитетот, а ако сакаш да ти биде единствениот извор на светлина, можеш да го зголемиш до максимум.

Прилагоди ја бојата на светилките – Промени ја бојата на светлината со еден клик или остави ги црвените, зелените и сините нијанси наизменично.

Далечински управувач – Прилагоди ја бојата, интензитетот, синхронизацијата и другите функции со далечинскиот управувач.

Лесна инсталација – Се што треба да направиш е да ја извадиш заштитната фолија од задната страна и да ја залепиш лентата на површината.

Апсолутно водоотпорна – Благодарение на нејзината водоотпорност, можеш лесно да ја инсталираш низ куќата,или на прозорците.

Дали постојано бараш интересни начини за разубавување на просторот во твојот дом? Дали сакаш луксуз, но не сакаш да потрошиш малку повеќе пари? Самолепливата LED лента од 5М во боја веќе разубави илјадници домови, можеби следниот е токму твојот! Можеш да го поставиш каде сакаш и да му дадеш на просторот сосема нова димензија, зад телевизорот, под скалите, зад бирото, во детската или спалната соба, во дворот или гаражата, со нашата лента можностите се бескрајни.

Користи ги овие светилки како дополнителен декоративен извор на светлина покрај вообичаеното светло или остави ги да светат во темнина додека го гледаш омилениот филм или серија.

Ако сакаш дискретна светлина, намали го интензитетот, а ако сакаш да ти биде единствениот извор на светлина, можеш да го зголемиш до максимум.

Промени ја бојата на светлината со еден клик или остави ги црвените, зелените и сините нијанси наизменично.

Прилагоди ја бојата, интензитетот, синхронизацијата и другите функции со далечинскиот управувач.

Благодарение на нејзината водоотпорност, можеш лесно да ја инсталираш низ куќата,или на прозорците.

Се што треба да направиш е да ја извадиш заштитната фолија од задната страна и да ја залепиш лентата на површината.

Технички карактеристики:

  • Флексибилна LED лента од 5М за осветлување на внатрешен и надворешен простор
  • RGB модел (бојата се менува со далечински управувач)
  • IP22 Водоотпорна
  • USB приклучок
  • Може да се скрати должината доколку не одговара димензијата
  • Обложена со заштитен слој од силикон

 

Нарачајте ја вашата веднаш со 50% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping