РЕТРОВИЗОР СО ПРЕДНА И ЗАДНА ПАРКИНГ КАМЕРА

1.490 ден
бесплатна достава

Ретровизор со предна и задна камера – нешто што секој возач треба да го има!

Предности при користење на овој производ

Паркирај безбедно – Сега можеш полесно да се движиш во рикверц и да паркираш, бидејќи оваа камера снима и позади, а штом возилото се движи наназад, во истиот момент предната се менува на задната камера на дисплејот.

Брзо и лесно поставување – Постави го како обично огледало за само неколку минути и снимањето може да започне.

Широка прегледност – Камерата има широка видливост до 170 ° и HD резолуција од 1080p. Има микрофон за снимање звук кој можеш да го вклучиш по желба, како и ноќен режим.

Докажи ја твојата невиност во сообраќајот – Кога пешак ненадејно ќе „излезе“ пред тебе, ќе поминеш на жолто наместо на црвено на семафор или кога едноставно не си виновен за сударот, можеш лесно да го докажеш тоа!

Дали сакаш да се чувствуваш безбедно додека возиш, и полесно да се движиш во рикверц и да паркираш?

Предната камера снима сообраќајни настани и на тој начин те заштитува доколку треба да снимаш настан. Ќе ти даде одлична функционалност и леснотија на возење.

Задната камера ги снима настаните зад возилото и со нејзина помош лесно ќе се паркираш назад. Сè е далеку појасно, попрецизно, а со тоа и поедноставно.

Благодарение на двојната камера, и ти можеш да имаш доказ за твојата невиност.

Камерата која снима сè те штити од непотребни финансиски трошоци во непријатни ситуации.

Има вградена батерија што се полни, па снимањето е можно и кога автомобилот е исклучен. Камерата се поврзува со конекторот за запалката со кабелот што доаѓа во пакувањето. Исто така, можно е да се извршат инсталации во автомобилот така што кабелот за полнење не е видлив.

 

Технички карактеристики:

  • Предна камера: 170 ° HD 1080p
  • Должина на кабелот за полнач: 3,5 m
  • Должина на кабел за друга камера: 6m
  • Големина на екранот: 4,3 ″ TFT
  • Формат на слика: JPEG • Аудио: AAC
  • Мемориска картичка: MicroSD (максимално поддржува 32 GB, картичката не е вклучена)
  • Батерија : вграден 450 mAh

 

Нарачајте го вашиот веднаш со 53% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping