ПРОФЕСИОНАЛНА ПРЕСА

2.490 ден
бесплатна достава

Професионална кујнска преса за лесно и ефикасно цедење на сок, нектар од калинка, цитруси и зеленчук

Добиј 100% природен нектар во само три чекори → сечи го овошјето или зеленчукот на половина, стави ја исечената страна надолу на плочата на цедилката и само претисни ја рачката

Голема потисна моќ што го цеди овошјето и зеленчуокот до последната капка

Лесна за цедење и чистење (може да се мие и во машина за садови)

Без триење на кората за вистински вкус без горчеливост

Одлична за ресторани и за подарок на пријатели кои сакаат 100% природен нектар

Нер’ѓосувачки челик

  • Висина- 47cm
  • Ширина- 12.5 cm
  • Тежина- 3kg
No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping