ПРОФЕСИОНАЛНА ПРЕСА

(5 коментари)

3.490 ден
бесплатна достава

Професионална кујнска преса за лесно и ефикасно цедење на сок, нектар од калинка, цитруси и зеленчук

Капацитет на цедење 50L за само 1 час

добиј 100% природен нектар во само три чекори: сечи го овошјето или зеленчукот на половина, стави ја исечената страна надолу на плочата на цедилката и само претисни ја рачката

Сечење на секаква големина на овошје благодарение на големиот дијаметар

Голема потисна моќ што го цеди овошјето и зеленчуокот до последната капка

Лесна за употреба

Нер’ѓосувачки челик

Лесна за чистење

Без триење на кората за вистински вкус без горчеливост

Безбедна и стабилна благодарение на тешкото леано железо и гумените нозе

Одлична за подарок на роднини и пријатели кои уживаат во природен нектар

  • Висина- 55cm
  • Ширина- 16cm
  • Тежина- 5kg
Image #1 from Marija DimitrovaImage #2 from Marija Dimitrova
2
Marija Dimitrova
Marija Dimitrova
5/5

So pomos na ovaa presa iscediv ogromna kolicina od Meyer Limoni (vkupno 11 litri sok). Ja izraboti zadacata perfektno. Poradi volumenot na limoni sto go cedev posle sekoi 700-800 mililitri koristev mala lazicka za samo da gi cistam seminjata ili ostatokot sto moze da se sobere. Isto taka za prefrluvanje na sokot koristiv malo sito za sekoj slucaj dokolku nekoj mali grutki ostanale vo sokot. Sokot sto go iscediv na krajot bese cist, bez seminja ili mali parcinja vnatre, nemase potreba od preceduvanje. Posle koristenje, cistenjeto na presata e ednostavno. Mnogu sam zadovolna od mojata poracka i isto taka srekjna bidejki ja iscistiv "planinata" od limoni sto samo taka stoese.
Vo slikite moze da vidate del od moeto cedenje.
Preporacuvam.

11 months ago
Image #1 from Ристе Јованов
1
Ристе Јованов
Ристе Јованов
3/5

Цедиме МНОГУ лимони. Оваа ја купив бидејќи рачката и е од десната страна и пошто сум десничар ми одговара за работата.
Цедилката сеуште нема знаци на расипување

11 months ago
Image #1 from Маријана Рустемова
1
Маријана Рустемова
Маријана Рустемова
5/5

ја користиме за калинки во кафич и други сокови по желба и е феноменална

11 months ago
Image #1 from Ivana Marinova
1
Ivana Marinova
Ivana Marinova
4/5

Decata ja obozavaat, brzo se cedi sok i lesna e za koristanje, toa e glavnata pricina poradi koja konecno povtorno pocnav i jas da konsumiram ovosja

11 months ago
Image #1 from Atanas
1
Atanas
Atanas
5/5

cela kupa ja iscede, ja preporacuvam.....

12 months ago

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping