ПРИЛАГОДЛИВА АЛАТКА ЗА ТЕСТО

499 ден
бесплатна достава

Прилагодлива кујнска алатка со 4 сечила

Предности при користење на овој производ

Лесно сечење – Прилагодливата кујнска алатка е со висок квалитет за лесно сечење пица и печива.

4 Сечила – Мини големина со 4 сечила кои лесно ја пресекуваат пицата или тестото.

Еднакви парчиња – Едноставно помини со ролерот по тестото и ќе добиеш совршено исти ленти, коцки, баклави и слични форми.

Дали некогаш си сакала да му служиш совршени кроасани, фурнаринки и кој било друг тип на производ од тесто со иста големина на твојот гостин или твоето семејство, но, наместо тоа, твоите колачи завршуваат со патетичен изглед? Овој ролер е совршен за тебе.

Со само едно притискање ќе добиеш совршен изглед на пита, торта, лазања, фурнаринки, кроасани, пирошки и многу повеќе. Едноставно помини со ролерот по тестото и ќе добиеш совршено исти ленти, коцки, баклави и слични форми.

Ако бараш алатка која може поефикасно да ти помогне да работиш со пица и други видови тесто, тогаш го имаме идеалниот производ за тебе.

Прилагодливата кујнска алатка е со висок квалитет за лесно сечење пица и печива.

Мини големина со 4 сечила кои лесно ја пресекуваат пицата или тестото.

Едноставно лизгај ја рачката и постави ги ножевите на широчина која ти е потребна за сечење на тестото.

Технички карактеристики:

  • Материјал: нерѓосувачки челик и цврста пластика
  • 4 Прилагодливи сечила: 60-55-50-45-40-35-30 mm
  • Безбедна за миење во машина за садови

 

Нарачајте ја вашата веднаш со 50% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping