ПРЕКЛОПЛИВА ЛЕД ЛАМБА, ПРАКТИЧНА И ШТЕДЛИВА

499 ден

1 ЛАМБА
499 ден
бесплатна достава
2 ЛАМБИ
899 ден
бесплатна достава
3 ЛАМБИ
1.299 ден
бесплатна достава

LED преклоплива ламба во форма на фудбалска топка

Предности при користење на овој производ

Заштеда на енергија и простор – 80% заштеда на електрична енергија споредено со обична светилка, и има можност за склопување со што заштедуваш простор.

Поголемо осветлување – LED преклоплива ламба обезбедува поголемо осветлување и во поширок простор.

За внатрешни и надворешни простории – Може да се користи во внатрешни и надворешни простории: магацин, канцеларија, училишта, семејни соби, студија, работно место, трпезарја, ходник итн.

Оваа LED преклоплива сијалица во форма на фуфбалска топка има LED технологија со врвни диоди од вкупно 40W.

Многу јака и јасна светлина, уникатниот широкоаголен дизајн обезбедува поголемо осветлување и во поширок простор.

Одлична замена за конвенционалната флуоресцентна светлина. Над 30.000 часа живот, 80% заштеда на енергија, ќе ги намалат трошоците за електрична енергија.

Со 5 ултра светли LED кружни панели прилагодливи од 90°, можеш да го прилагодиш аголот на светлината за твоја погодност за фокусирање на областа на која работиш.

Лесно и практично се инсталира. Не се потребни никакви алатки, жици или професионални електричари, инсталацијата е толку едноставна како навртување на обична сијалица.

Има три агли на прилагодување, може лесно да се ротира.

Заштедува енергија и простор има можност за склопување.

Може да се користи во внатрешни и надворешни простории: магацин, канцеларија, училишта, семејни соби, студија, работно место, трпезарја, ходник итн.

Технички карактеристики:

  • Моќност: 40W
  • Грло: Е27
  • Напон: AC 85-265V
  • Работен век: 30.000 часа
  • Заштеда на енергија 80%
  • Температура на боја: 6500K (белова дневна светлина)
  • Светлосен флукс: 3000LM
  • Димензии: 24 x 24 x 14,8см (одвиткано), 12 x 12 x 14,8см (преклопено)
  • Прилагодлив агол: 90°

 

Нарачајте ја вашата веднаш со 70% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping