ПРАКТИЧНА РАЧНА ПЕГЛА НА ПАРЕА

999 ден

Отсега пеглањето не е најтешката и најмизерна работа со помош нашата практична рачна пегла на пареа

Предности при користење на овој производ

Лесно и ефикасно – Испеглај ја облеката со пареа на висока температура без да ја белее и старее твојата облека.

Моќна – Потребно е помалку од половина минута за да се загрее пеглата и веќе можеш да ја користиш. Брзо се загрева и се пегла непречено.

Безбедна – Рачната пегла е безбедна за сите видови ткаенини и пегла до пет пати побрзо од колку со обичното пеглањето.

Дезинфекција – Совршена за дезинфекција на целата облеката. Ги отстранува непријатните мириси и сите честички залепени за облеката.

Дали помислата за пеглање те прави нервозна? Дали ја одложуваш оваа домашна работа со денови?

Направи го пеглањето алишта многу едноставно и брзо, со новата практична рачна пегла на пареа што ти нуди безброј предности во споредба со обичната пегла. Дизајнирана е специјално да го скрати времето на твоите секојдневни обврски околу алиштата. Од сега пеглањето ќе можеш да го вршиш со многу леснотија без да имаш потреба да поставуваш специјална даска за пеглање или да наоѓаш рамна површина, затоа што со помош на овој иновативен производ тоа ќе го правиш дирекно на самата закачалка и тоа за само неколку минути.

Отсега пеглањето не е најтешката и најмизерна работа со нашата практична рачна пегла на пареа

На лесен и едноставен начин ги пегла сите изгужвани рабови, 5 пати побрзо отколку со обична пегла.

Потребно е помалку од половина минута за да се загрее пеглата и веќе можеш да ја користиш.

Микро пеглата на пареа има искуство со суво и влажно пеглање за да ги задоволи индивидуалните потреби за пеглање.

Облеката може да се пегла директно по 30 секунди по вклучувањето на струјата и може да се загрее до 150 степени Целзиусови во рок од 10 минути за да се постигне најдобар ефект на пеглање.

Препорачливо е да изберете да ја пеглате облеката по навлажнување, ефектот на пеглање ќе биде подобар и побрз.

Ова е производот кој секој треба да го поседува во својот дом, зарем не?

Технички карактеристики:

  • Моќност: 30W
  • Напон: 110V-240v
  • Време на загревање: 15-20 секунди
  • Капацитет на резервоарот за вода: 80 ml

 

Нарачајтe ја вашата веднаш со 54% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping