ПАМЕТЕН ПОЛНАЧ И ДРЖАЧ ЗА ТЕЛЕФОН (IOS и Android)

899 ден
бесплатна достава

Слушај неограничено музика додека безжично и брзо го полниш мобилниот уред

Предности при користење на овој производ

Практичност – Полначот има сензори на предната и задната страна кои реагираат на движење. Кога ќе го приближиш телефонот до полначот, рачките автоматски ќе се отворат и ќе се приспособат на ширината на телефонот. Кога сакаш да го отстраниш телефонот, само допри го сензорот на задната страна и рачките ќе се отворат и ќе го ослободат уредот.

Компатибилност – Работи со повеќето паметни телефони, без разлика на големината или обликот.

Нема досадни кабли – Кажи им збогум на долгите кабли кои предизвикуваат само главоболки и го попречуваат возењето.

Безжично полнење – Твојот мобилен телефон постојано ќе биде со максимален капацитет на батеријата благодарение на безжичното полнење.

Дали си еден од оние луѓе кои слушаат музика на телефон во автомобилот? Тогаш сигурно имаш проблеми бидејќи брзо ти се троши батеријата. Затоа овој полнач е идеално решение бидејќи додека слушаш музика ќе ти го полни телефонот така што нема да имаш грижи слушајќи ги омилените песни на YouTube и слични апликации.

Паметниот полнач не само што го чува телефонот на безбедно место, туку и го полни со технологија за безжично брзо полнење. Значи, тој е идеален за луѓе кои поминуваат многу време во автомобилот, но и за сите кои сакаат максимално да ја искористат батеријата на телефонот.

Со овој паметен полнач, повеќе не мора да телефонираш и да возиш во исто време, првенствено затоа што безбедноста е на прво место. Со паметниот полнач ќе можеш многу лесно да користиш навигација, да зборуваш на телефон без да користиш раце, да ја слушаш омилената музика и во исто време држачот да го полни телефонот. Сè што треба да направиш е да го ставиш на безбедно место и да уживаш во возењето.

Полначот има сензори на предната и задната страна кои реагираат на движење. Кога ќе го приближиш телефонот до полначот, рачките автоматски ќе се отворат и ќе се приспособат на ширината на телефонот. Кога сакаш да го отстраниш телефонот, само допри го сензорот на задната страна и рачките ќе се отворат и ќе го ослободат уредот.

Работи со повеќето паметни телефони, без разлика на големината или обликот.

Кажи им збогум на долгите кабли кои предизвикуваат само главоболки и го попречуваат возењето.

Твојот мобилен телефон постојано ќе биде со максимален капацитет на батеријата благодарение на безжичното полнење.

 

Технички карактеристики:

  • Држачот е флексибилен и прилагодлив за сите паметни телефони со IOS i Android со големина од 4.0 “- 6.0”
  • Флексибилен врат со ротирање од 360 степени
  • Моќност: 10W / 7.5W / 5W автоматска идентификација
  • Чувствително растојание: 0-8мм

 

Нарачајте го вашиот веднаш со 66% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping