ОПТИЧКИ ТЕЛЕСКОП

(4 коментари)

899 ден
бесплатна достава

Оптички телескоп кој ќе ти овозможи да ја видиш скоро секоја цел со брзо и лесно фокусирање

Предности при користење на овој производ

Зголемување до 16x – ти овозможува јасна и светла слика, 16x зголемување за да ги видиш работите 16x поблиску и да добиеш поостар и поосветлен поглед преку големиот објектив од 52 mm.

Водоотпорен – конструиран да биде водоотпорен, отпорен на магла, обезбедувајќи одлични и издржливи перформанси во повеќето временски и еколошки услови.

Можност за двојно фокусирање – Ергономскиот дизајн ти помага брзо и прецизно да се фокусираш на твојата цел со една рака.

Преносен – мал и лесен, најдобар избор за туризам на отворено.

Уникатен производ кој овозможува брзо и лесно фокусирање и зголемување до 16x. Помага да ја видиш скоро секоја цел и го подобрува погледот кон предметот во далечина.

Овој лесен рачен моноглед доаѓа со 16x зголемување за да ги видиш работите 16x поблиску и да добиеш поостар и поoсветлен поглед преку големиот објектив од 52 mm. Висококвалитетната повеќеслојна оптика со BAK4 призма обезбедува одличен пренос на светлина и неверојатна јасност без никаква разлика во бојата. Овој моноглед е конструиран да биде водоотпорен, отпорен на магла, обезбедувајќи одлични и издржливи перформанси во повеќето временски и еколошки услови. Издржливиот оклоп обезбедува удобно држење. Тој е компактен и пренослив, совршен за сценографија, спортски настани, пловење, кампување, планинарење, голф, набљудување птици и многу други активности на отворено.

Моќен, ултра – компактен и ултра лесен со можнот за ракување со една рака. Слика со висок контраст и резолуција.

Вграден дизајн за ноќно гледање. Можност за двојно фокусирање (прилагодлив преден и заден зум).

Технички карактеристики:

  • Зголемување: 16x
  • Видно поле: 66М/8000м
  • Призма: покривна призма BAK4
  • Погледно поле: 6,4 °
  • Дијаметар на леќи за очи: 20мм
  • Цел дијаметар: 52мм
  • Монокуларна големина: 145 x 52 mm

Нарачајте го вашиот веднаш со 59% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

Image #1 from Лазо Глигоров
1
Лазо Глигоров
Лазо Глигоров
5/5

Подарок ми е од жена ми и ми стана премногу занимливо да гледам преку него сега се кае

11 months ago
Image #1 from Boris Pilicev
1
Boris Pilicev
Boris Pilicev
5/5

preporacuvam, ako obozavate da fotografirate ova mi go pretvara telefonot vo opticka kamera, odlicen zum

11 months ago
Марија
Марија
4/5
11 months ago
Image #1 from Маја Трендафилова
1
Маја Трендафилова
Маја Трендафилова
5/5

Dobar prenosen mal teleskop dokolku patuvate a vi treba vakvo nesto ova mi vrsi rabota, malo e mnogu a dava jasna slika pokraj zumot.

12 months ago

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping