МОЌЕН И КОМПАКТЕН НОЌЕН ДВОГЛЕД

490 ден
бесплатна достава

Со помош на овој двоглед сега ќе можеш да ја видиш скоро секоја цел со брзо и лесно фокусирање

Предности при користење на овој производ

Зголемување до 4 пати – Мултифункционален двоглед 4×30 со магнификација до 4 пати.

Одличен за лов – Идеален за набљудување на природата, објекти во далечина, животни, птици и слично. Одличен за лов како и многу други рекреации на отворено.

Моќен, компактен и ултра лесен – Малите димензии и добро дизајнираниот дизајн ти даваат можност лесно да го ставиш двогледот во ранец или чанта. Нека биде секогаш со тебе!

Отсекогаш си имал желба да ја истражуваш природата, но немаше услови за тоа? Дали ти пречи огромниот терен за целосно да уживаш во сите сцени? Благодарение на овој двоглед, ништо нема да пропуштиш! Ќе се погрижи да ги истакне сите детали, бои и текстури! Подготви се за твојата следна авантура!

Одличен мултифункционален двоглед 4×30 со магнификација до 4 пати. Може да се користи и дење и ноќе.

Овој прекрасен и компактен мултифункционален двоглед има вградено црвени леќи за ноќно гледање со светилка која е интегрирана во дизајнот и се отвара по потреба. За да го користиш двогледот ноќе потребни се 2 ААА батерии кои не се вклучени во сетот.

Може да го користат и возрасни и деца, одлична забава за целото семејство!

Идеален е за набљудување и дење и ноќе, со минимална магнификација која не предизвикува вртоглавица.

Технички карактеристики:

  • Окулар: 4мм
  • Бленда: 30мм
  • Зголемување: x 4
  • Технологија: hidden type Design
  • Тежина: 172g
  • Димензии на двогледот: 120x 115 x 50 mm
  • Работи со 2 x AAA батерии

 

Нарачајте го вашиот веднаш со 59% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping