НЕЛЕПЛИВ СИЛИКОНСКИ КАЛАП ЗА ПАЛАЧИНКИ

499 ден
бесплатна достава

Брз, лесен и забавен начин да направиш совршени мини палачинки!

Предности при користење на овој производ

Лесен за употреба – без прскање и истурање на смесата, не се лепи за садот за време и по употребата и може да се пере на рака или во машина за миење садови.

Мултифункционален – Погоден за правење американски палачинки, пржени јајца, украсни пити, грицки со прстен кромид од пржен кромид, меѓусебно пржени омлети од јајца, чипс, мини сендвичи итн.

Изработка на силиконски калапи – отпорна на екстремно високи температури до 450 ° C.

Направи повеќе палачинки со иста големина во исто време и ако не ти се верува, сега е можно!

Заштеди енергија и направи 4 мини палачинки истовремено.

Силиконски калап со 4 модли со кои ќе пржиш палачинки додека да трепнеш.

Твоите деца ќе се воодушеват и без мака ќе направиш совршени мини палачинки.

Калапот е изработен од нелеплив силикон и се мие во машина за садови. Можеш да го користиш и во микробранова печка. Многу е лесен за употреба, стави го во тавче и во нив прелиј ја смесата за палачинки или што и да посакаш.

Специјално дизајниран да ја одржи смесата во совршена форма на мини палачинка.

Калапот може да го користиш и за јајца на око, ќофтиња од рендан компир, солени палачинки со спанаќ или тиквички, чипс, мини сендвичи итн.

Технички карактеристики:

  • Направено од нелеплив силикон
  • Еден калап содржи 4 исти форми
  • Може да се користи на температура: -40°C до 230°C
  • Одговара за повеќе големини на тави
  • Димензии: 36cm x 17cm x 2cm

 

Нарачајте го вашиот веднаш со 72% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping