НАВЛАЖНУВАЧ НА ВОЗДУХ

699 ден
бесплатна достава

Внеси здрав воздух и пријатна атмосфера во домот

Предности при користење на овој производ

Го освежува воздухот – Влажноста е исклучително важна за органите за дишење и нашето здравје, а во тоа помага нашиот навлажнувач на воздух. Ја претвора водата во фина магла и го решава проблемот со сувиот воздух предизвикан од греењето или климата.

Ароматерапија – Неколку капки есенцијално масло по твој избор секогаш може да се додадат во водата за ароматерапија. Попријатна средина може да го подобри расположението и да го намали стресот.

Ноќно светло – За разлика од обичните дифузери, овој навлажнувач е исто така и светилка.

 

Без разлика дали те мачи сувиот воздух во просторијата или сакаш да пробаш ароматерапија, овој навлажнувач е вистинскиот избор. Со капацитет од 300 ml, може да работи со часови без престан, совршено ја растера маглата и ќе ја исполни секоја просторија со мирисите на есенцијалните масла што ги додаваш.

Ќе уживаш во сите придобивки како што се побрз метаболизам, намален стрес, полесен сон, подобрена функција на дишните патишта, намалена сувост на кожата и намалени симптоми на астма и алергии. Покрај многуте здравствени придобивки, овој навлажнувач елегантно и нечујно ќе се вклопи во просторот и ќе ја разбуди љубопитноста на гостите кога ќе го забележат.

Сувиот воздух може да биде несоодветен за твојата кожа и дишните патишта, па затоа е важно да ја одржуваш идеалната влажност во просториите каде што поминуваш поголем дел од твоето време. Освежи ја трпезаријата, спалната или дневната соба, автомобилот или канцеларијата со пријатен мирис.

Навлажнувачот е дизајниран да се вклопи лесно во твојот амбиент, различните LED светла дополнително ќе ја дополнат атмосферата.

 

Технички карактеристики:

  • Капацитет 300 ml
  • Големина на производот: 69,5 x 109mm
  • USB полнење

 

Нарачајте го вашиот веднаш со 49% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping